НОВИНИ

Адвокат: Кольченка і Сенцова засудили, так і не розібравшись, українці вони чи росіяни

За словами адвоката, спочатку їх вважали громадянами РФ, але за вироком суду склалося інше враження.

Кримчан Олександра Кольченка та Олега Сенцова засудили в Росії за звинуваченням у тероризмі, так і не визначившись із їхнім громадянством. Про це в інтерв'ю Тижню повідомила адвокат Кольченка Світлана Сидоркіна.

"Справа в тому, що Росія спочатку займала наступну позицію. За фактом приєднання Криму до Росії, Кольченко автоматом став росіянином незалежно від волевиявлення. Держоргани вважають так: оскільки не було заяви про збереження громадянства - то Саша громадянин РФ. Але у суддівського співтовариства немає єдиної думки з цього приводу. Адже при продовженні строків тримання під вартою хлопців (Кольченка і Сенцова – Ред.) вважали громадянами РФ, а в Північнокавказькому суді це питання увагою оминули. Але за вироком складається враження, що їх вважають громадянами України", – повідомила вона.

Втім, як зазначила адвокат, це питання остаточно не вирішене і залишається відкритим.

"Хлопці вважають себе громадянами України. І правовстановлюючий документ у них на руках - український паспорт. Крім того, у нас є відповідь Генпрокуратури РФ, в якій ідеться, що формально ніхто не має права позбавляти хлопців громадянства України. Але оскільки між Україною та РФ немає угоди про подвійне громадянство, то вони громадяни Росії", – підсумувала Сидоркіна.

Повну версію інтерв'ю читайте в матеріалі Адвокат Кольченка: Дії Саші були нормальною реакцією на події в Криму

Як повідомлялося, 25 серпня Північно-Кавказький військовий суд Ростова виніс вирок у справі кримчан Сенцова і Кольченка. Їх визнано винними. 39-річного українського режисера Олега Сенцова засуджено у сукупності до 20 років позбавлення волі. Кольченку суд дав 10 років в’язниці. 24 листопада Верховний суд Росії відмовився змінювати вирок Сенцову та Кольченку.