НОВИНИ

Китай збудує свою першу військову базу в Африці - ЗМІ

Базу використовуватимуть у миротворчих та гуманітарних цілях, а також для обслуговування військових кораблів КНР.

Китай підписав контракт на десять років щодо відкриттясвоєї першої військової бази в районі Аденської затоки та Червоного моря, у Джибуті (Африка). Про це повідомляє The Diplomat з посиланням на американські урядові джерела.

За словами командувача Африканського підрозділу армії США генерала Девіда Родрігеса, таким чином Китай збільшує свою присутність у регіоні. База буде своєрідним логістичним хабом і буде використовуватися для миротворчих і гуманітарних цілей.

Генерал також зауважив, що база призначається для обслуговування військових кораблів КНР, особливо тих, що беруть участь в операціях в Аденській затоці, а також тренування китайських військових. 

У Китаї підтвердили плани щодо будівництва «об’єкта» у Джибуті. За словами представника МЗС Китаю Хун Лей, «об'єкт» дасть змогу ЗС Китаю «успішно брати участь у миротворчих та гуманітарних операціях ООН в Африці», а також «супроводжувати судна комерційних рейсів в акваторії Сомалі та Аденської затоки».

Нагадаємо, у жовтні Китай попередив про можливість початку війни зі США через спірні води. Крім того, Росія почала будувати в Арктиці військову базу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.