НОВИНИ

Україна має намір активізувати співробітництво з ОДКБ

Україна має намір активізувати співробітництво з Організацією договору про колективну безпеку

Україна має намір активізувати співробітництво з Організацією договору про колективну безпеку.

Про це сказав міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов у ході конференції про розвиток ОДКБ на сучасному етапі.

«Сьогодні для України етап, коли, реалізовуючи свій нейтральний статус, вона буде вибудовувати свої відносини, маючи на увазі минулий досвід, і з організацією НАТО, і буде активно брати участь у формуванні європейської системи колективної безпеки, і, звичайно, пріоритетним напрямком із всіх точок зору має стати розвиток, поглиблення співробітництва з Організацією договору про колективну безпеку», - повідомив міністр.

Толстоухов підкреслив, що активізація співробітництва з ОДКБ пов'язана з історичними аспектами, нинішнім зовнішньополітичним курсом і динамічним розвитком відносин з Росією й Казахстаном.

Міністр зазначив, що необхідно активізувати співробітництво в інформаційній сфері, технічній-військово-технічній галузі й співробітництвом між молоддю.

Як повідомлялось, у травні міністр закордонних справ Костянтин Грищенко вважав неможливим вступ України до ОДКБ.

Організація договору про колективну безпеку була створена 7 жовтня 2002 року в рамках Договору про колективну безпеку країн СНД, підписаного 15 травня 1992 року Вірменією, Казахстаном, Киргизстаном, Росією, Таджикистаном й Узбекистаном.

В 1993 році до нього приєдналися Азербайджан, Грузія й Білорусь, а в 1999 році своє членство в ОДКБ припинили Азербайджан, Грузія й Узбекистан (який знову ввійшов у неї в 2006 році).

Теги