НОВИНИ

ЗМІ: Польща вимагає розірвати угоду НАТО-Росія

У Варшаві незадоволені рівнем захисту країни союзниками Альянсу від російської агресії.

Польща вимагає скасувати угоду НАТО-Росія, щоб дозволити Альянсові розмістити на території Польщі постійну військову базу. Про це повідомляють у Defence News.

За словами міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського, угода спричиняє «нерівність» між новими та старими членами НАТО. «Ми вимагаємо однакового рівня безпеки», - заявив він.

«НАТО не повинно мати два рівня безпеки, зокрема один для Західної Європи за участі військових США, з військовими базами та оборонними об'єктами, та другого -  для Польщі, без цих елементів (захисту)», - додав він.

Крім того, він зауважив: «Польща є сусідом Росії, і саме тому ми говоримо про це».

Ващиковський наполягає, що угода, укладена 1997 року, «мала політичний характер, юридично не обов’язкова до виконання та була прийнята в іншому контексті міжнародних відносин».

«У Німеччині вважають, що це (розірвання угоди від 1997 року) спричинить напруженість у стосунках з Росією», - повідомив Ващиковський, і зауважив, що НАТО має турбуватися про долю членів Альянсу та країн ЄС, а не про країну, втягнену у «третю світову війну»: з Грузією, Україною та зараз у Сирії.  

Як повідомлялося, на тлі агресії Росії НАТО вирішило прийняти військову концепцію Сил реагування. Крім того, країни НАТО закликали до готовності посилити санкції проти РФ.

Нагадаємо, у листопаді у Польщі оголосили повний склад нового уряду. Після виборів у Польщі партія "Право і Справедливість" Ярослава Качинського отримала змогусамостійно формувати уряд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.