НОВИНИ

Унаслідок підриву електроопор на межі з Кримом без світла можуть залишитися ще дві області – Укренерго

В компанії підтвердили, що дві з чотирьох опор припинили постачання електроенергії до Криму.

Постачання електроенергії з материкової частини України в окупований Крим зараз здійснюють дві з чотирьох ЛЕП в обсязі до 650 МВт потужності при потребах півострова 900-950 МВт. Про це повідомили в прес-службі НЕК Укренерго.

За її даними, вранці 20 листопада на диспетчерський пульт "Укренерго" надійшли сигнали про відключення ЛЕП 330 кВ "Мелітополь-Джанкой" і ЛЕП 220 кВ "Каховка-Титан".

За підсумками обходу виявлені пошкодження: падіння опори "Мелітополь-Джанкой" на відстані 126 км від ПС "Мелітополь", падіння опори "Каховка - Титан на відстані 45 км від ПС "Каховка", а також пошкодження на ЛЕП, які знаходяться в одному коридорі з "Каховка-Титан" на відстані 45 км від ПС "Каховка".

"Характер пошкоджень свідчить про те, що вони відбулися в результаті обстрілу або застосування вибухових речовин", - зазначають у прес-службі.

В Укренерго звернули увагу, що на двох ЛЕП, якими в даний час здійснюються поставки в Крим - "Каховська-Островська" і "Каховська-Джанкой" - є критичні пошкодження, які можуть призвести до виведення їх з ладу, наприклад, в результаті сильних поривів вітру. Це може призвести до повного відключення Криму і істотного зниження надійності енергопостачання Херсонської та Миколаївської областей, які живляться від ПС "Каховська".

"При відключенні всіх трьох ліній, які передають електроенергію з ПС "Каховська" в Крим, створюється ситуація, при якій схема підстанції стає вкрай ненадійною, коли вихід з ладу ще одного елемента ПС може призвести до її повного погашення, і, відповідно, знеструмлення до 40 % споживачів Херсонської та Миколаївської області", - підкреслюють в НЕК.

В даний час фахівці Південної та Дніпровської енергосистем визначають обсяги необхідних робіт, а бригади магістральних мереж комплектуються для проведення відновлювальних робіт. Розпочато доставку матеріалів і устаткування на пошкоджені об'єкти інфраструктури, уточнюють у прес-службі.

Як повідомлялося, в окупований Крим електроенергія з континентальної частини України може надходити по чотирьох ЛЕП: 330 кВ "Мелітополь-Джанкой", 330 кВ "Каховка-Островська", 330 кВ "Каховка-Джанкой" і 220 кВ "Каховка-Титан".

Як повідомлялося, сьогодні, 20 листопада, на Херсонщині підірвали дві високовольтні опори подачі електроенергії в Крим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.