НОВИНИ

Зниження зарплатні у Росії встановило 16-річний рекорд - Bloomberg

Експерти пророкують продовження рецесії економіки РФ.

У Росії зафіксували найбільше зниження заробітної платні з 1999 року, що свідчить про те, що споживчий попит залишатиметься низьким. Це суттєво вплине на економіку РФ, яка переживає першу рецесію за останні шість років, відзначають у Bloomberg.

За даними Федеральної служби державної статистики у Москві, реальна заробітна плата зменшилася на 10,9% у жовтні цього року, порівняно з минулорічним показником та прогнозами економістів на очікуване падіння у 9,7%.

Крім того, у РФ зафіксували падіння реальних доходів на 5,6% у жовтні цього року у порівняні з 4% падінням у вересні.

Разом з тим, за минулий місяць курс рубля до долара впав на  4,1%.

Як відзначає видання, споживчий попит у Росії страждає від постійної інфляції та слабкого курсу рубля, а також зменшення інвестицій у промисловість, що підтримували економіку у минулому кварталі цього року. Втрата купівельної спроможності посилює перспективи рецесії економіки РФ у 2016 році, у той час як перенасичений ринок нафтопродуктів майже не лишає шансів на відновлення попередніх цін на нафту чи їхнє зростання.

«У споживчому секторі ситуація все ще залишається дуже важкою. Рівень інфляції знижується набагато повільніше, аніж можна було очікувати, що може свідчити про те, що реальні доходи продовжують різке падіння», - заявила Ліза Єрмоленко, лондонський аналітик незалежного центру з економічних досліджень Capital Economics.

 «Це, скоріше, виповзання з рецесії, аніж вихід з неї», - додала вона, оцінюючи макроекономічні показники РФ.

Падіння витрат на капіталовкладення ще не досягли найнижчого рівня та, ймовірно, ще впадуть, враховуючи відновлення споживання та інвестування, які, за даними економістів центрального банку, є «суперечливими». 

Як повідомлялося, раніше російським чиновникам заборонили купувати іноземне програмне забезпечення. Крім того, 18 листопада Росія заявила про введення продовольчого ембарго щодо України