НОВИНИ

За океаном побачили згортання демократичних свобод в Україні

В десяту річницю вбивства журналіста Георгія Гонґадзе Гельсінська комісія, що діє при Конгресі США, видала заяву, в якій висловила стурбованість нещодавнім згортанням свобод в медіа та інших сферах в Україні

В десяту річницю вбивства журналіста Георгія Гонґадзе Гельсінська комісія, що діє при Конгресі США, видала заяву, в якій висловила стурбованість нещодавнім згортанням свобод в медіа та інших сферах в Україні.

«Я стурбований тим, що десять років після вбивства Георґія Гонгадзе та п`ять років після Помаренчевої революція, яка дала поштовх демократичних процесам в Україні, ми тепер спостерігаємо відкат у сфері свободи преси», - зазначив голова Гельсінської комісії США, сенатор Бенджамін Кардін. «Я особливо стурбований нещодавнім зникненням українського журналіста Василя Клементьєва, який, як Гонґадзе, був відомий своїми журналістськими розслідуваннями».

До сенатора Кардіна приєднався співголова Гельсінської комісії конгресмен Елсі ГейстинГс, який висловив надію, що після визнання трьох осіб винними у вбистві Гонґадзе, прийде час, що усіх відповідальних за вбивство журналіста буде притягнуто до відповідальності.

Наголосивши на досягненнях України у становленні демократії, основаної на пошануванні людських прав та проведенні вільних виборів, Гейстинґс водночас висловив стурбованість нещодавнім згортанням свобод у сфері медіа та зібрань, зростанням кількості випадків залякувань СБУ журналістів, академіків та неурядових організацій – тенденцій, які, з погляду конгресмена, ставлять під сумнів виконання українським урядом своїх зобов`язань перед ОБСЄ у сфері пошанування демократії та людських прав.

Нагадаємо, 15 вересня у перший день роботи американського Конгресу у Вашингтоні відбувся парламентський форум демократичних держав, на якому обговорювалася ситуація щодо утисків демократичних свобод в Україні після приходу до влади Віктора Януковича.

Зокрема, у травні 2010 року голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко на конгресі Міжнародної федерації журналістів, що проходив у Іспанії заявив, що в Україні спостерігається тиск на ЗМІ з боку представників влади.

А згодом парламентська асамблея Ради Європи висловила стурбованість тим, що в Україні обмежуються демократичні свободи.

Про те що українська влада використовує у цьому негативному процесі СБУ в Україні почали говорити відразу після призначення головою спецслужби Валерія Хорошковського.

Нещодавно СБУ знову підтвердила свою вірність боротьбі з демократичними свободами. Зокрема, 7 вересня до кількох громадських організацій Київської області, які виконують проекти, що фінансуються фондом Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ), звернулися співробітники СБУ із запитом інформації про цілі та завдання проектів, їхньої фінансової складової та оцінки їх впливу на передвиборчу ситуацію.

8 вересня, працівники СБУ без пояснення причин затримали на чотирнадцять годин науковця, директора Львівського Національного музею меморіалу пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого.

У зв’язку з цим, опозиційний уряд вимагає звіту в парламенті голови СБУ Валерія Хорошковського щодо резонансних подій, які загрожують свободі слова і в яких безпосередню участь брали працівники СБУ

Теги