НОВИНИ

Демчишин пояснив, за яких умов Україна відновить імпорт електроенергії з Росії

Контракт з РФ необхідний Україні в разі виникнення форс-мажору.

Україна відновить імпорт електроенергії з Росії тільки при дефіциті власних потужностей. Пр це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

"Імпорт електроенергії на даний момент зупинений, ми не замовляємо потужності в Росії Ми використовуємо імпорт як крайній захід, по максимуму завантажуючи власні потужності", - сказав Демчишин.

За його словами, контракт на імпорт електроенергії з РФ необхідний Україні в разі виникнення форс-мажору.

"Враховуючи ситуацію в країні, нам потрібні запобіжники на випадок форс-мажору. І при виникненні дефіциту потужностей власного виробництва Україна має можливість тимчасово використовувати імпорт електроенергії", - йдеться у повідомленні.

"Станом на сьогодні у нас більші запаси газу і вугілля, ніж за аналогічний період минулого року, перебоїв з поставками поки не очікуємо. Завдяки здійсненій роботі влітку більше блоків ТЕС і АЕС готові до роботи, збільшені можливості завантаження АЕС. Якщо в електричній генерації не буде форс-мажорів, ми зможемо пройти зиму з власними потужностями, і не будемо повертатися до теми віялових відключень", - наголосив міністр.

Як зазначалося, Україна 13 листопада припинила імпорт електроенергії з Росії.

ДПЗД "Укрінтеренерго" і ВАТ "Інтер РАО" наприкінці грудня 2014 уклали договір на експорт електроенергії з ЄЕС Росії в об'єднану енергетичну систему (ОЕС) України. Річний контракт набув чинності з 30 грудня 2014 року і передбачає рівномірний графік поставок об'ємом до 1,5 ГВт.

Україна в 2014 році імпортувала 178 млн кВт-год електроенергії з Росії, у тому числі в грудні цей показник склав 93200000 кВт-ч. У січні-вересні 2015 року Україна імпортувала 1,951 млрд кВт-год електроенергії з Росії, в т. Ч. У вересні - 10,6 млн кВт-год.

Як відомо, "Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває в підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.