НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

У Генштабі назвали обов’язкову вимогу до іноземців, які хочуть служити у ЗСУ

На службу прийматимуть тільки тих іноземців та осіб без громадянства, які залагодили всі питання з Державною міграційною службою.

Генштаб ЗСУ наразі не ухвалював жодних спеціальних інструкцій стосовно застосування нещодавно ухваленого закону, який дозволяє іноземцям та особам без громадянства вступати до лав Збройних сил. Водночас загальні параметри виконання закону вже відомі. Про це у коментарі журналісту Тждень.ua заявив старший офіцер прес-служби Генерального штабу ЗСУ Олексій Мазепа.

«Закон тільки прийнятий і вступив у силу кілька днів тому. Наразі в мене немає такої інформації, чи поступали якісь конкретні інструкції з цього приводу на місця. Згідно закону, прийом іноземців до лав Збройних сил України чітко визначений», – зазначив Мазепа.

За його словами, головною вимогою до бажаючих служити в українській армії є легальний статус перебування на територіїь України.

«По-перше, ці люди повинні перебувати на території України офіційно, тобто без порушень. По-друге, вони повинні звернутися до військового комісаріату за місцем проживання. Якщо є суттєве порушення порядку їх перебування на території України – то це питання не до військових, а до міграційних служб України. Треба звертатися туди і міграційна служба буде вирішувати це питання. Може бути по різному, в когось два тижні прострочення, а в когось два роки незаконного перебування. В кожному приватному випадку буде вирішувати міграційна служба. Ми оформлюємо людей до складу ЗСУ на службу за контрактом в разі наявності для того законних підстав. У нас є чітко визначені критерії, згідно яких ми можемо укласти контракт з особами, які не мають українського громадянства, або особами взагалі без громадянства. Після звернення до комісаріату ці люди проходять таку ж стандартну процедуру, як і українські громадяни, які бажають проходити службу в армії за контрактом всі фізичні і психологічні випробування, медичний огляд. Їх також перевіряє служба безпеки та органи внутрішніх справ, щоб не було ніякого кримінального минулого і після цього складається так звана особова справа призовника і вони направляються до навчальних центрів, а потім до військових частин», – розповів Мазепа.

Водночас він також назвав відмінність між громадянами України та іншими майбутніми військовими ЗСУ.

«Є відмінність між громадянами України та не громадянами України та особами без громадянства в тому, що на відміну від українських громадян, які приймають присягу, ці люди підписують зобов’язання. Текст зобов’язання майже такий самий, як текст присяги.

Особи які не мають українського громадянства або є взагалі без громадянства на час проходження військової служби за контрактом, матимуть усі підстави для того, щоб офіційно перебувати на території України», – додав Мазепа.

Окрім того, речник Генштабу прокоментував питання щодо можливого отримання громадянства України військовими, які відслужать у ЗСУ.

«Згідно міграційного законодавства, для того щоб отримати українське громадянство необхідно проживати на території України не менше, ніж п’ять років. Час служби за контрактом буде зараховуватися в час перебування на території України. І служба в ЗСУ дає всі законні підстави для того щоб потім отримати українське громадянство. Понад те, наразі йдуть консультації стосовно того, щоб для людей, які будуть проходити службу за контрактом зменшити термін офіційного перебування на території України з метою отримання громадянства, але поки що все це лише на рівні консультацій», – зазначив він.

Як повідомлялося, 6 жовтня Рада дозволила іноземцям та особам без громадянства служити в українській армії за контрактом. Вказані військові не зможуть отримувати офіцерських звань. 3 листопада закон підписав президент Петро Порошенко, після чого той набув чинності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.