НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Україна за півроку заробила на конфіскованому майні понад 35 млн грн

Водночас до бюджету перерахували тільки трохи більше 23 млн грн.

Від реалізації конфіскованого за вироками судів майна у першому піріччі 2015 року надійшло 35 млн 733,765 тис. грн. Про це повідомили у прес-службі Мін’юсту у відповідь на запит журналістів Тиждень.ua.

Водночас до державного бюджету перерахували 23 млн 80,446 тис. грн.

Між тим, у міністерстві не змогли повідомити про обсяг конфіскованого майна за вироками у кримінальних провадженнях, які стосуються корупційних дій чиновників, та послалися на відсутність звітності про це. Також у Мін’юсті не змогли назвати типи майна, яке реалізували.

Як повідомлялося, 10 листопада Верховна Рада створила Нацагентство для конфіскації активів корупціонерів, яке почне функціонувати не раніше 2016 року.

Також нагадаємо, Мін'юст звинуватив депутатів у спробі зняти арешт з майна високопосадовців під санкціями ЄС шляхом змін до ухвалених 10 листопада законопроектів про арешт та спецконфіскацію майна.

Напередодні член комісії з обрання антикорупційного прокурора та активіст «Реанімаційного пакету реформ» Віталій Шабунін оприлюднив думку, що редакція комітету, у якій проголосували законопроекти, нівелювала саму їхню суть, оскільки адвокати з легкістю обійдуть норми законів, зокрема, через обов'язок слідчих органів надавати повну доказову базу на самому початку кримінального провадження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.