НОВИНИ

В Україні з’явився онлайн-ресурс для фіксації порушень у вишах

У своїй роботі Profrights дотримується законодавства щодо захисту персональних даних і не поширює інформацію з обмеженим доступом.

Аналітичний центр дослідження суспільства CEDOS до Дня студента презентував онлайн-ресурс для моніторингу порушень у вишах – Profrights.org. Як розповів виконавчий директор CEDOS Єгор Стадний, цей ресурс дозволяє повідомити про правопорушення, подивитись на карті і в графіках, в яких університетах скільки і які є порушень, почитати пояснення до правових норм і процедур у ВНЗ.

«Ми зіткнулися з проблемою, що інформація про різноманітні зловживання в університетах губиться в інформаційному просторі. І ми подивилися, що у різних сферах в Україні є чимало різних сайтів, які фіксують діяльність народних депутатів, моніторинг відвідування комітетів, діяльність міністерств тощо і це все зосереджено в одному місці. І ми подумали, що непогано було б зробити ресурс, таку собі базу порушень у ВНЗ, де в одному місці в зручному вигляді зосереджені повідомлення про зловживання в тих чи інших університетах України», – розповів Стадний.

Читайте також: У Києві затримали посадовців вишу, які "відмили" на будівництві гуртожитку 14 млн грн

Кожен студент або викладач, або просто небайдужа людина може зареєструвати своє повідомлення про порушення, яке після перегляду та перевірки каталогізують та внесуть до бази, яка відображатиметься у декількох географічних та тематичних розрізах.

Проект Profrights має на меті привернути увагу до порушення прав студентів та викладачів у закладах вищої освіти: виявляти найбільш поширені з них, інформувати про шляхи захисту своїх прав та визначити необхідні зміни для подальшого вдосконалення законодавства.

За словами Стадного, у своїй роботі Profrights дотримується законодавства України щодо захисту персональних даних і не поширює інформацію з обмеженим доступом.

Profrights оцінює вірогідність причетності особи до правопорушення або неетичної поведінки і поширює відповідну інформацію лише у випадку, коли така вірогідність, на думку Profrights, є високою і ґрунтується на фактичних даних, оприлюднених у достовірних джерелах.

Читайте також: Міносвіти оприлюднило перелік найпопулярніших вишів серед вступників

Нагадаємо, 17 листопада в усьому світі відзначають день студентів.