НОВИНИ

Україна готова приєднатися до глобальної відсічі тероризму – заява президента

У тексті заяви є заклик до лідерів Групи двадцяти (G20) погодити всеохоплюючий план заходів щодо реагування на загрозу тероризму.

Відповідну спільну заяву оприлюднили після зустрічі президенти України та Словенії.

Світ має відреагувати на терористичні атаки у Парижі засобами Організації Об'єднаних Націй, а Україна готова приєднатися до зусиль проти тероризму. Про це йдеться у заяві президентів України Петра Порошенка та Словенії Борута Пахора, оприлюдненій 14 листопада.

«Ми переконані, що глобальна спільнота має швидко, рішуче й консолідовано відреагувати на терористичну загрозу міжнародному миру. Слід також надіслати чіткий запобіжний сигнал тим, хто підтримує або в будь-який спосіб заохочує терористичні організації та їхню діяльність. Ми закликаємо лідерів Групи двадцяти (G20) погодити всеохоплюючий план заходів щодо реагування на цей безпековий виклик, що дедалі зростає. Україна та Словенія готові приєднатися до глобальної антитерористичної відсічі», – йдеться у тексті заяви.

Окремо Порошенко також окремо прокоментував останні події у Франції.

«Наша позиція абсолютно чітка – ми разом з Французьким народом, ми пліч-о-пліч стоїмо у боротьбі з тероризмом, ми вдячні Франції за потужну підтримку України. Сьогодні весь світ повинен вжити рішучих заходів для того, щоб не допустити повторення терористичних атак. Подібні жертви в центрі Європи в XXI столітті неприпустимі. Весь світ сьогодні має об’єднатися проти тероризму, де б він не відбувався – в центрі Парижу чи на Сході України», – наголосив президент України.

Нагадаємо, президенти України та Словенії зустрілися у суботу у Львові напередодні футбольного матчу між командами за вихід до фінальної частини Євро-2016.

Як повідомлялося, президент України висловив співчуття Франції у зв'язку з терактом. Також Порошенко дав силовикам термінове доручення через теракти у Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.