НОВИНИ

Зближення з Росією підтримали тільки 13% мешканців Сходу і Півдня України – опитування

Водночас 77% мешканців цих регіонів виявили бажання "будувати Європу в Україні".

У восьми східних та південних областях України відбулося опитування суспільної думки щодо інтеграційних настроїв населення. Результати дослідження, проведеного GfK Ukraine презентували 13 листопада в рамках інформаційної кампанії «Сильніші разом!»

Опитування провели у Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Харківській, Донецькій та Луганській областях.

Згідно з висновками дослідження, 59% опитаних висловили позитивне ставлення до ЄС (). Найменш позитивне ставлення до ЄС на рівні 51% зафіксоване в Донецькій та Луганській області (без окупованих територій), а найбільш позитивне – на рівні 71% у Херсонській області.

Ідея щодо «розбудови Європи в Україні» є надзвичайно популярною на Сході і Півдні – її підтримують 77% опитаних. Насамперед, жителі цих областей мають на увазі запровадження європейських стандартів та підняття рівня життя до європейського.

Читайте також: Соціологи провели передвиборче опитування серед мешканців Донбасу.

Водночас рівень підтримки Росії, як основного партнера в зовнішній політиці, становить лише 13% (для порівняння: за даними GfKUkraine загалом в Україні в квітні 2015 року таких було 6%, тоді як в грудні 2013 року - 31%). Ставлення до ЄС дещо краще – 29% опитаних вважають, що співпраця з ЄС має бути пріоритетним напрямком зовнішньої політики України. Однак найбільш популярною є ідея дотримання нейтралітету у зовнішній політиці. Її підтримує 55% опитаних.

У коментарі щодо результатів дослідження зазначено, що після Революції Гідності на Сході та Півдні України з’явилися дві нові тенденції: люди, які розчарувалися в ідеї євроінтеграції, і ті, які до 2014 року її не підтримували, але після Євромайдану змінили свою думку.

Розчарувались в ідеї європейської інтеграції  10% опитаних,  а почали підтримувати – 14% опитаних. Основною причиною розчарування – є відсутність реальної перспективи членства у ЄС для України, оскільки влада не проводить потрібних для цього реформ.

Серед основних аргументів підтримки зближення з ЄС серед мешканців Півдня та Сходу – можливість підвищення рівня життя, зарплат і пенсій до європейського рівня. Також вони хотіли б, щоб Україна використовувала європейський досвід у реформуванні медицини, сфери транспорту, послуг ЖКГ та освіти. Аргументи проти зближення з ЄС, полягають в очікуванні занепаду української економіки через неконкурентноздатність товарів у порівнянні з європейськими. 

Соціологічне дослідження «Ставлення до євроінтеграції на Сході та Півдні України» проведене у період 30 жовтня – 6 листопада 2015 року у восьми областях України: Дніпропетровська,Запорізька, Миколаївська, Одеська, Херсонська, Харківська, Донецька, Луганська. Опитано 1000 респондентів методом телефонних інтерв’ю зі дзвінками на мобільні номери.

Читайте також: Дослідники вивчили ставлення українців до чутливих соціальних питань – інфографіка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.