НОВИНИ

Демчишин запропонував продовжити термін угоди на постачання електрики до Криму

За словами міністра енерговугілля, таким чином Україна продемонструє "людське" ставлення до тих, хто опинився в окупації.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин пропонуватиме уряду продовжити термін угоди між Укрінтеренерго та російською Интер РАО про постачання електроенергії до окупованого Криму, яка завершиться 29 грудня 2015 року. Про це Демчишин заявив у відповідь на запитання нардепа Рефата Чубарова під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Зокрема, Чубаров дорікнув, що Україна забезпечує енергією окупаційний корпус російських військ, незважаючи на масові арешти кримськотатарських активістів.

На це Демчишин заперечив, що "російські гарнізони мають власні генератори, а прості люди страждатимуть", якщо зупинити постачання електрики.

"Я буду виносити питання про продовження дії цього договору (на постачання електрики до Криму – Ред.)", – заявив він та додав, що "доки не буде ухвалене інше політичне рішення".

Як повідомлялося, Держфінінспекція у серпні виявила незаконні розрахунки України з Росією за електрику для окупованого Криму.

Нагадаємо, 30 грудня 2014 року російська Интер РАО та Укрінтеренерго підписали річний контракт про експорт електроенергії.

Пізніше у ЗМІ повідомили нібито у контракті йдеться про так звану «Республіку Крим», а не про визнану міжнародною спільнотою Автономну Республіку Крим у складі України. Міністр енергетики Володимир Демчишинзаперечує це.

Також нагадаємо, на початку січня цьогоріч голова уряду Арсеній Яценюк призначив службове розслідування щодо кримських енергетичних контрактів та дав термін 10 днів на їхнє завершення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.