НОВИНИ

Адміністративних правопорушників пропонують залучати до громадських робіт

Профільний парламентський комітет пропонує Верховній Раді доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення, повідомили Тижню в прес-службі парламенту.

Законопроектом (реєстр. №6634), поданим Кабінетом Міністрів, пропонується внести зміни до окремих статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, доповнивши їх санкції таким видом адміністративного стягнення як громадські роботи з метою введення альтернативних санкцій в окремі статті кодексу.

Зокрема, передбачається, що за рішенням суду правопорушник направлятиметься на громадські роботи на термін: від 40 до 60 годині від 30 до 40 годин.

Члени Комітету відзначили актуальність внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Парламентарії зазначили, що чинні санкції за вчинення окремих правопорушень через незначні розміри штрафів не виконують функцій перевиховання правопорушника та попередження нових правопорушень, закладених в основу адміністративної відповідальності.

За таких умов, на думку народних депутатів, повною мірою не реалізуються визначені статтею 1 Кодексу завдання, що полягають в охороні прав і свобод громадян, власності, прав і законних інтересів підприємств, установ та організацій, установленого правопорядку, зміцненні законності, запобіганні правопорушенням тощо.

Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого сприятиме запобіганню вчинення нових правопорушень і підвищенню рівня правової культури громадян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги