НОВИНИ

ЄС та країни Африки створили фонд €1,8 млрд для боротьби з міграційною кризою

Країни ухвалили спільний план дій.

Євросоюз і країни Африки ухвалили спільний План дій із боротьби з міграційною кризою. Про це повідомив президент Ради ЄС Дональд Туск на прес-конференції у Валлетті за підсумками дводенного саміту ЄС-Африка.

Також він повідомив про створення цільового фонду ЄС для Африки в розмірі 1,8 млрд євро.

"Ми підписали угоду про створення фонду, мінімальний обсяг якого становить 1,8 млрд євро", - сказав він, зазначивши, що сума буде поступово збільшуватися.

Крім того, Туск заявив, що без посилення контролю зовнішніх кордонів ЄС правил Шенгену не можна буде дотримуватися.

"У мене немає жодних сумнівів в тому, що без ефективного контролю наших зовнішніх кордонів правила Шенгену просто не виживуть", - сказав він.

У свою чергу прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка заявив, що деякі африканські держави протидіють зусиллям держав-членів Євросоюзу із повернення додому біженців, які не отримали притулку в ЄС.

"Європейські держави наполягають, щоб африканські країни створили умови для реалізації ефективної політики реадмісію", - сказав прем'єр Чехії.

Між тим держави-члени ЄС готові надати підтримку, включаючи фінансову, країнам Африки, спрямовану на поліпшення умов життя біженців, яких повертатимуть додому. Євросоюз, за словами Соботки, зацікавлений у якнайшвидшому досягненні економічної стабільності Африки, що є однією з найважливіших умов припинення масової міграції в ЄС.

Нагадаємо, в Європі зафіксували новий міграційний рекорд.

Крім того, в ООН прогнозують, що кількість мігрантів і надалі зростатиме.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.