НОВИНИ

У Греції розпочався всезагальний страйк

Це перший подібний захід з моменту приходу до влади уряду Алексіса Ципраса у січні 2015 року.

У Греції розпочався перший всезагальний страйк. За повідомленням поліції, у мітингах в Афінах бере участь понад 24 тисячі осіб, які виступають трьома окремими колонами. Про це повідомляє видання The Guardian.

В Афінах кількатисячна колона людей зібралася під парламентом на акцію протесту проти соціальної політики прем’єр-міністра Греції  Алексіса Ципраса.

Крім того, щонайменше 30 поліцейських мотоциклів та 5 загонів силовиків намагаються владнати ситуацію у місті Салонікі, одному з найбільших міст Греції.

Це перший масовий страйк з моменту приходу до влади уряду Алексіса Ципраса у січні 2015 року. Пікетувальники виступають проти зниження пенсій, зарплат, зростання податків та введення нових податків та зниження рівня медичного захисту населення.

Силові відомства застосовують проти мітингувальників сльозогінний газ. Фото засвідчують також використання пікетувальниками запалювальної суміші.  

Як зазначає видання, 12 листопада залишаться зачиненими музеї, державні установи, лікарні, аптеки, змінено графік руху громадського транспорту, призупинено залізничне та морське сполучення, скасовані більше 30 внутрішніх авіарейсів.

Напередодні страйку партія СІРІЗА, яка нині представляє урядову коаліцію, закликала громадян масово виходити на акції протесту проти заходів жорсткої економії, введених урядом в обмін на кредити у розмірі 86 млрд євро в рамках третього меморандуму з кредиторами.

Нагадаємо, у жовтні Парламент Греції розпочав розгляд пакету реформ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.