НОВИНИ

Росія намагається заблокувати кредити МВФ для України - Bloomberg

Правила МВФ забороняють надання фінансової допомоги країнам, які мають непогашену заборгованість перед офіційними кредиторами.

Москва має намір змінити правила кредитування МВФ і шукає можливості для блокування подальшого фінансування України у випадку непогашення «російських» євробондів. Про це повідомляють у Bloomberg з посиланням на власні джерела. 

Правила МВФ забороняють кредитування країн, які мають непогашену заборгованість перед офіційними кредиторами. Країни-позичальники повинні показати МВФ, що їхнє боргове навантаження є стійким, аби продовжувати і надалі отримувати кредит. Москва може відмовитися засвідчити готовність України сплачувати заборгованість перед РФ. 

Заступник міністра фінансів Російської Федерації Сєргєй Сторчак заявив у вівторок, 10 листопада, що початок судового розгляду щодо України у разі непогашення нею боргу перед Росією у розмірі $3 млрд може спричинити складнощі на шляху повернення України на глобальні фінансові ринки

За його словами, Росія не розглядає альтернативні варіанти погашення боргу Україною.

Разом з тим стало відомо, що фонд планує змінити ці правила для того, аби усунути формальні перепони для продовження кредитування України, навіть якщо Україна не погасить борг перед Росією до грудня. 

За словами заступника міністра фінансів України Артема Шевальова, виконавча рада розгляне питання зміни політики кредитування  (Lending-into-Arrears Policy) країн-членів Фонду вже 23 листопада.

«За умови зміни політики кредитування МВФ, що передбачає кредитування за наявності офіційної заборгованості, програма МВФ в Україні буде тривати незалежно від того, як вирішиться ситуація з «російським боргом», - заявив він. 

Нагадаємо, у жовтні у РФ прокоментували можливу зміну політики МВФ заради України. Москва наполягала на тому, що український борг не приватний, а суверенний.

Разом з тим,  6 листопада Білий дім підтвердив готовність надати Україні $1 млрд третього траншу за низки умов

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.