НОВИНИ

Україна запропонувала залучити до переговорів у Мінську експертів Бюро демократичних інститутів і прав людини

Також Клімкін наголосив, що ключовою умовою поліпшення безпеки є повний доступ спостерігачів ОБСЄ до всіх районів Донбасу.

Україна пропонує залучити до переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську експертів Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ для аналізу пропозицій щодо проведення виборів на непідконтрольних Києву територіях Донбасу. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Ми підкреслили, що майбутні модальності виборів на Донбасі повинні базуватися на українському законодавстві і відповідає міжнародним стандартам, зокрема БДІПЛ/ОБСЄ. І я наполягав, щоб такі експерти були присутні постійно на зустрічах в Мінську і відразу робили чіткий аналіз - чи відповідають пропозиції демократичним стандартам"- сказав Клімкін за підсумками берлінської зустрічі в "нормандському форматі".

Читайте також: Стало відомо, про що домовилися глави МЗС "нормандської четвірки" в Берліні

Клімкін також повідомив, що він підкреслив присутнім колегам, що на Донбасі немає постійного припинення вогню - "у нас були на цьому тижні випадки обстрілу з непідконтрольної нами території, у нас 5 поранених".

"Щоб досягти постійного режиму припинення вогню необхідно завершити відведення танків і артилерії менше 100 мм. Нам, звичайно, потрібно працювати над новою ефективною процедурою для відводу важкого озброєння, оскільки всі ми знаємо, скільки такого озброєння заховано на Донбасі – у шахтах, на заводах" - сказав Клімкін.

Він додав, що дуже важливо почати розмінування.

"Але ключовою умовою поліпшення безпеки є повний доступ спостерігачів ОБСЄ до всіх районів Донбасу. Тому ключовим для мене було питання розширення кількості баз, з яких вони зможуть здійснювати спостереження, включаючи бази неподалік від україно-російського кордону. Без такого 100% доступу немає впевненості, що можна поліпшити безпеку", - сказав Клімкін.

Міністр також повідомив, що в гуманітарному вимірі є кілька проблем, в першу чергу обмін полоненими, "який не рухається вперед" немає доступу гуманітарних місій до Донбасу. Клімкін зазначив, що, незважаючи на те, що немає прогресу в наданні гуманітарної допомоги і стабільного припинення вогню, українська сторона йде на відкриття нових пунктів пропуску, зокрема в Луганську.

"Ми будемо працювати над тим, щоб жителі змогли купувати продукти за українськими цінами, а не за тими спекулятивними цінами, які існують на окупованій території», - сказав Клімкін.

Як повідомлялося, 6 листопада в Берліні відбулася зустріч "нормандської четвірки" на рівні глав МЗС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.