НОВИНИ

Квіт звільнив в.о. ректора НАУ, який поновив на посаді кума Табачника

Хращевського звинуватили в "продовженні схем вимивання" грошей.

Міністерство освіти і науки України звільнило в.о. ректора Національного авіаційного університету Рімвідаса Хращевського після того, як він поновив на посаді звільненого Міністерством першого проректора Максима Луцького. Про це йдеться в наказі Міністерства.

На місце Хращевського призначили Володимира Харченка.

"Мною був звільнений ВО ректора Р.Хращевський через продовження ним фінансових схем по вимиванню коштів з університету та намір оскаржувати в суді постанову Кабміну по передачі Державній прикордонній службі семи літаків, незаконно закуплених (без проведення тендера) кілька років тому. Вони ніколи не піднімалися у повітря й не використовувалися для навчання студентів. Тоді як держава має об'єктивну потребу в цих літаках. Також дійсно мала місце спроба Р.Хращевського поновити на посаді першого проректора М.Луцького. На теперішній час виконує обов'язки ректора НАУ професор В.Харченко", – написав у Facebook міністр освіти Сергій Квіт.

Він наголосив, що, таким чином, Максим Луцький більше не має відношення до університету.

Згідно з наказом нового в.о. ректора Харченка, накази Хращевського від 5 листопада (про поновлення Луцького і чотирьох проректорів) скасовані повністю.

Нагадаємо, 20 серпня наказом Міносвіти звільнило першого проректора ВНЗ Максима Луцького (який є кумом скандального екс-міністра освіти Дмитра Табачника) і ще чотирьох проректорів - Павла Борсука, Ярослава Козачка, Ірину Зарубінську і Анатолія Полухіна.

«Зазначені особи були призначені на свої посади екс-ректором (Миколою) Куликом з перевищенням службових повноважень без узгодження Вченої ради НАУ, всупереч Статуту, і знаходилися на них всупереч нормам чинного законодавства України», - пояснили причину звільнення у НАУ.

У повідомленні наголошується, що всупереч статуту НАУ умови і розмір оплати праці цих людей встановлювався самовільно, без узгодження за встановленою процедурою.

5 листопада в.о. ретора Хращевський поновив на посаді Луцького та чотирьох проректорів.

Як відомо, аудитори Міністерства освіти і науки України дали негативний висновок за результатами проведення фінансового аудиту та аудиту відповідності в Національному авіаційному університеті (НАУ), встановивши фінансових порушень на 300 млн грн.

Також Міністерство освіти передало Держприкордонслужбі сім літаків Національного авіаційного університету, які, як зазначається, закуповувалися під час непрозорих тендерів.