НОВИНИ

  ▪   Тиждень

Огляд блогів: "Візовий" розкол у Верховній Раді

Верховна Рада 5 листопада не змогла ухвалити пакет законів, що стосуються візової лібералізації з Європейським Союзом. Тиждень.ua зібрав думки експертів і самих нардепів стосовно провальних голосувань.

Нардеп Мустафа Найєм з БПП вибачився за свою відсутність у Раді в день голосування, але переклав головну відповідальність за зрив домовленостей з ЄС на виконавчу владу.

«Треба бути, м'яко кажучи, не зовсім розумною людиною (а не м'яко кажучи, повним ідіотом), щоб дійсно повірити, що відповідальність за провал безвізового режиму з ЄС несе парламент. Це нісенітниця, яку намагаються нав'язати суспільству АП, ГПУ і МЗС. Я досить добре знайомий з підкованими деталями цього процесу, щоб це стверджувати. Це банальна і традиційна спроба виконавчої влади та дипломатів звалити відповідальність на колективний орган», – написав він.


Колега Найєма по фракції Ірина Геращенко переконана, що вона «по суті одна билася за ці закони» та звинуватила у провалі переважну більшість інших політсил. Окрім того, вона заявила, що «має бажання скласти мандат і близька до цього». Її обурення викликало неприйняття поправки щодо сексменшин до трудового кодексу, а не провал антикорупційних законів.

(Орфографію збережено – Ред.) «Вчора, по суті, я одна билася за ці закони. Мовчали соромливо єврооптімісти і молоді нові ліца, бо теми непопулярні. Тримала в кишені дулю самопоміч і РПЛ ( в надіі, що можна звалити провал безвізового на президента), не голосувала Батьківщина - боиненавидить Яценюка і НФ - бо сплутали парламент і дом молитв. В той час як ВСІ, наголошую, ВСІ знали, що ми зобов'язані прийняти ці закони до 9 листопада. Хто мене вчора вразив і особисто навіть образив своєю позицією. Перше. Юра Луценко, коли на фракціі по суті затикав рота і не дав донести позицію по цим єврозаконам. Ну да, бабє место на кухнє, а нє на фракціі. Друге. Андрій Парубій. Він очолював робочу групу по допрацюванню законопроектів по безвізовому. Він ПРЕКРАСНО знав , що без цих законів і правки не буде безвізового. І про це чітко і неодноразово заявили МЗС і Мін'юст. Він 10 разів підкреслив, що так, треба в залі з голосу озвучити цю злощасну поправку. І потім...сам не голосував!!!!!!! Так само як і вся група Парубія!!!!!! Гройсман. Без слів. Це його Кодекс. Я з березня просида внести на заміну з поправкою. З травгя на всіх погоджувальних піднімала питання, що його треба винести на порядок денний сесіі. Вчора він слова не сказав на захист поправки, всі ржали, по суті завалив іі , по дурному посиавивши на голосування. Унгурян. Зранку почав тероризувати мене моралізаторством, що я грішниця і сатаністка, якщо таке вимагаю. Дєнісова. Підійшла перед свлім виступом і попросила озвучити поправку. Потім примямлила, що нехай депутати самі визначаються і сама разом зі своіми подружками не голосувала. Європтімісти. Іх не було в ВР. Вони десь у відрядженні. Я особисто навіть коли в мене Мінськ , перед ним прибігаю в Раду хоч на пару питань.... Старий і несучасний євродинозавр.... Березюк. Він роздав інтерв'ю, що безвізового все одно не буде, тому нафіга за це голосувати. Красуня і начебто ж сучасна жінка Острікова , яка разом з Войцицькою сказали щось там про сімейні цінності і не проголосували. Звичайно, в мене, мами трьох дітей, немає ніяких цінностей.... Іда, накінець дня - Тетерук, Кужель, пляшка. Повний треш. Це все, що ви маєте знати про цей постмайданний " проєвропейський" оновлений парламент. В мене бажання скласти мандат і я близька до цього», – написала Геращенко.


Водночас спікер Ради Володимир Гройсман досі вірить, що ситуацію можливо виправити.

«Сьогодні я закрив вечірнє засідання, тому що існувала висока вірогідність, що важливі для країни законопроекти можуть не набрати належної кількості голосів. Ми не маємо права провалити безвізовий режим, так само не маємо права провалити питання мораторію на землю та ренти на газ. Закликаю всіх депутатів продовжити роботу над пошуком консенсусу заради європейського майбутнього України. Всі ці закони ми розглянемо у найближчий вівторок. Я впевнений у результативному голосуванні», – зазначив голова парламенту.

Експерти у більшості песимістично налаштовані стосовно перспективи «безвізових» законів у парламенті. Зокрема, про це написав екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко.

«Що означає те, що деякі парламентарії і, більше того, деякі фракції не хочуть реально боротися з корупцією? Це означає, що їх цілком влаштовує існуюча система, і змінювати її вони не хочуть. Тому я не думаю, що вони змінять свою позицію. Інше, прозоре оточення їх просто не влаштовує. Вони були такими, такими і залишаться», – зазначив Огризко.


Між тим, більшість депутатів та експертів проігнорували провал законопроектів та висловилися стосовно інших тем дня: конфлікту між нардепами Андрієм Тетеруком та Олександрою Кужель або невключення поправки щодо недискримінації на підставі сексуальної орієнтації до проекту Трудового кодексу.

Політолог Тарас Березовець вважає, що депутати Ради відмовляють у безвізовому режимі решті українців, однак аж ніяк не собі.

«Цинізм ситуації полягає в тому, що собі народні обранці в праві безвізового режиму з ЄС не відмовляють вже давно, і незалежно від їхньої сексуальної орієнтації. Адже як власникам дипломатичних паспортів їм відкритий доступ до будь-якої країни Євросоюзу. Пергідрольні тітки бальзаківського віку і чоловіки з обвислими животиками з Верховної Ради вважають вправі диктувати багатьом успішним українцям, з ким їм спати. На щастя, усвідомлення того, що ця «еліта» – несправжня, стало зовсім очевидним. Вітаю, це був ваш камінг-аут, панове депутати. В Європу без вас, однозначно», – написав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.