НОВИНИ

Київська влада оприлюднила план святкування Нового року та Різдва

Головну ялинку країни, як і торік, встановлять на Софійській площі.

Зимові свята у столиці традиційно розпочнуться із запалення головної ялинки у День святого Миколая 19 грудня. Про це повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко після наради щодо підготовки до новорічних та різдвяних свят.

«Зелену новорічну красуню висотою 26 метрів мають привезти з Івано-Франківської області. Традиційно новорічні свята розпочнуться її запаленням у День святого Миколая 19 грудня», – зазначила Старостенко та додала, що ялинка дісталася місту безкоштовно.

Старостенко зазначила, що цьогоріч адміністрація запланувала розвести місця святкування для дорослих і дітей.

«Як і минулого року, головна ялинка країни буде розташована на Софійській площі, там також розташовуватиметься і сцена. Водночас всі дитячі розваги ми вирішили перенести на сусідню Михайлівську площу – там буде встановлено ковзанку, різноманітні атракціони та резиденцію Святого Миколая», – сказала вона.

Між Софійською та Михайлівською площами протягом усіх свят функціонуватиме новорічний ярмарок.

«До святкувань також залучать Поштову та Троїцьку площі. Крім того, зараз розглядаємо варіант проведення різдвяного ярмарку на Хрещатику. Але, як і минулого року, на Майдані Незалежності, зважаючи на події зими 2013-2014 років, жодних святкувань не передбачається», – додала вона.

Дивіться також: Як святкували новий 2015 рік на Софіївській площі у Києві.

При цьому заступник голови КМДА зауважила, що з міського бюджету профінансують лише організацію новорічних вистав та закупівлю новорічних подарунків для дітлахів, решту ж заходів (ілюмінацію, новорічні прикраси та оздоблення локацій) беруть на себе партнери міста – зокрема, ГО «Столичні ініціативи» та інші громадські організації.

«Тим не менш всі свята, незважаючи на організатора, цього року повинні проходити за єдиною концепцією – в українському стилі та за національними традиціями, але у європейському форматі. Для нас також важливо, щоб на всіх локаціях було створено безбар’єрний простір для людей та дітей з обмеженими можливостями», – сказала вона.

«Міська влада вимагатиме, щоб усі новорічно-різдвяні заходи Києва мали благодійну або соціальну складову, щоб ми змогли привітати всіх дітей міста, а також дітей переселенців та дітей, батьки яких загинули, отримали поранення або на сьогодні знаходяться в зоні АТО», – підкреслила Старостенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.