НОВИНИ

Країни Балтії вимагатимуть від РФ відшкодування збитків від радянської окупації

У якості першого кроку була узгоджена уніфікація методик оцінки збитку.

Естонія, Латвія і Литва домовилися про співпрацю та узгодили дії по пред'явленню Росії вимог щодо відшкодування за радянську окупацію. Підписи під відповідним меморандумом поставили міністри юстиції трьох країн.

За словами міністра юстиції Естонії Урмаса Рейнсалу, Російська Федерація є державою-продовжувачем Радянського Союзу, який окупував країни Балтії.

Міністри юстиції країн Балтії вважають, що саме юридична безперервність існування країн Балтії дозволяє висунути таку вимогу. Згідно з міжнародним правом, у разі окупації можна вимагати як відшкодування матеріального збитку, так і вибачення у вигляді сатисфакції.

У якості першого кроку була узгоджена уніфікація методик оцінки збитку. Потім буде спільно сформульовано вимогу про відшкодування збитків відповідно до міжнародного права, і підготовлені юридичні кроки до його пред'явлення.

Рейнсалу підкреслив, що жодна з країн Балтії не відмовлялася і не має наміру в односторонньому порядку відмовлятися від цієї вимоги.

На додаток до вимог з боку держав, аналізу також потребують можливі колективні вимоги окремих осіб до правонаступника окупаційної держави, так і підприємств, які використовували рабську працю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.