НОВИНИ

Мішель Терещенко: Керівникам Сумщини було вигідно, щоб тутешній люд був бідним і не мав роботи

Новообраний мер Глухова зазначає, для молодих містян не надто багато перспектив – контрабанда, корупція, або робота на митниці… І все це на землі, де можна культивувати не лише льон чи ненаркотичні коноплі, а й багато іншого.

Новий мер Глухова, нащадок відомого роду Терещенків – Мішель Терещенко в інтерв’ю «Тижню» розповів, що останні 18 років керівники Сумщини навмисне тримали людей у бідноті, щоб було дешевше зосереджувати у своїх руках адмінресурс.

«Очевидно тим, хто керував Сумщиною останні 18 років, вигідно, щоб тутешній люд був бідним і не мав роботи. Тоді дешевше буде його купувати й зосередити у своїх руках увесь адмінресурс», сказав він.

За словами мера, Глухів нині справді помирає, бо немає робочих місць, а жителі його дуже бідні. І водночас через корупцію вода для населення вдвічі дорожча, ніж у Києві. Усе, що тільки можна, приватизоване. Зокрема, місцеве кладовище: ділянка для поховання там коштує близько 5 тис. грн. Поруч із Глуховом є піщаний кар’єр, який належить колишньому очільнику міста, його друзям та кумам. Це єдине місце в Глухові, де можна було купити пісок. Жодна копійка звідтіля не пішла до міської скарбниці. Приватизовано все від гори до низу.

Читайте також: Ностальгія покликала

«Корупція зашкалює, а місто вмирає. Нині процвітають лише корупціонери й митниця. Для молоді у Глухові не надто багато перспектив контрабанда, корупція, або робота на митниці… І все це на землі, де можна культивувати не лише льон чи ненаркотичні коноплі, а й багато іншого», зазначив Терещенко.

Також мер поділився своїми планами щодо розбудови Глухова як туристичного об’єкта.

«У Глухові збираємося звести потрібну туристичну інфраструктуру, надати центрові міста вигляду не гіршого, ніж у Львові… У Глухові можна зробити дещо подібне до того, що американці зробили у Джеймстауні або Вільямсбурзі, який був столицею штату Вірджинія. Це був центр Південної конфедерації часів громадянської війни у США», розповів Терещенко.

Біографічна нота

Мішель Терещенко підприємець, нащадок роду українських промисловців і меценатів Терещенків. У 1981–1990 роках жив у США. Служив офіцером підводного флоту американських ВМС.

Від 2003-го мешкає у Глухові й Києві. Заснував Фундацію спадщини Терещенків, завданням якої є підтримка поточної діяльності в будівлях, зведених його предками в обох містах понад 100 років тому. Розвиває свій льонарський та бджільницький бізнес у Глухові, де кілька століть жили його пращури, всіляко підтримуючи це місто. 21 березня 2015 року одержав паспорт громадянина України. 25 жовтня під час місцевих виборів сенсаційно набрав понад 60% голосів глухівчан і став міським головою.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.