НОВИНИ

Вищий адмінсуд визнав законним другий тур виборів мера Павлограда

У ВАСУ вважають, що Центрвиборчком, змінивши своєю постановою виборчу систему виборів мера Павлограда, виконав невластиві для нього функції.

Вищий адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги Центральної виборчої комісії на рішення Київського апеляційного адміністративного суду, який скасував постанову ЦВК про непроведення другого туру виборів міського голови Павлограда.
Колегія суддів Вищого адмінсуду, розглянувши справу за апеляційною скаргою ЦВК, дійшла висновку, що рішення Київського апеляційного адмінсуду є законним, і відмовила у задоволенні апеляційної скарги.

Зокрема, в постанові ВАСУ говориться, що Центрвиборчком не пізніше ніж за 5 днів до початку виборчого процесу публікує на своєму сайті та в загальнодержавних та місцевих ЗМІ інформацію про чисельність виборців, а отже про виборчу систему — абсолютної або відносної більшості — і не може змінювати цю систему під час виборчого процесу.

У ВАСУ вважають, що Центрвиборчком, змінивши своєю постановою виборчу систему виборів мера Павлограда, виконав невластиві для нього функції, тому Київський апеляційний адмінсуд прийняв законне рішення про скасування відповідної постанови ЦВК.

29 жовтня Київський апеляційний адміністративний суд за скаргою Тєрєхова визнав протиправною постанову ЦВК про скасування другого туру виборів мера Павлограда.

Нагадаємо, Центрвиборчком скасував другий тур виборів у Павлограді рішенням від 27 жовтня, згідно ж з протоколами ДВК за результатами виборів 25 жовтня кількість виборців у місті становить 89 тисяч 810 (на початок виборчого процесу кількість становила 90 тис. 285), отже нібито немає потреби проводити другий тур.

Зазначимо, у разі проведення виборів в один тур, переможцем у місті за попередніми даними, став представник "Опозиційного блоку" Анатолій Вершина. У разі двох турів його конкурентом стане представник "УКРОПу" Євген Тєрєхов.

Комітет виборців України вважає незаконним рішення ЦВК про зміну виборчої системи у Павлограді після голосування.

Із цього приводу в місті 27 жовтня пройшло народне віче з вимогою проведення другого туру виборів.

Громадянська мережа ОПОРА звинуватила Центральну виборчу комісію у зміні виборчої системи під час виборів за скасування другого туру голосування за мера Павлограда. 

МВС відкрило провадження щодо рішення ЦВК про скасування другого туру виборів у Павлограді.

На тлі цих подій Територіальна виборча комісія Павлограда прийняла рішення про проведення другого туру виборів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.