НОВИНИ

США збільшить військово-морську присутність у Європі на тлі російської агресії

Військовому командуванню США необхідно розподілити сили так, щоб «зберегти правильний баланс» і достатню активність військ у Європі.

Голова американських ВМС, адмірал Джон Річардсона заявив про намір США збільшити військово-морську присутність в Європі у зв'язку зі значною активністю російських кораблів і підводних човнів. Про це повідомляють у Financial Times з посиланням на Deutsche Welle.

За його словами, російський військово-морський флот зараз проявляє найбільшу за 20 років активність.

Річардсон зауважив, що президент РФ Владімір Путін збільшує флот для того, щоб показати, що Росія є «серйозним гравцем на світовій арені».

Адмірал переконаний, що, попри послаблення російської економіки РФ продемонструвала значні можливості свого військово-морського флоту. Він пояснює це спробою Путіна посилити свій вплив у вирішенні важливих міжнародних питань.

Річардсон також заявив, що військовому командуванню США необхідно розподілити сили так, щоб «зберегти правильний баланс» і достатню активність військ у Європі.

Крім того, він наголосив на необхідності слідкувати за ситуацією в Атлантиці у зв’язку з можливим дослідженням російськими ВМС підводних телекомунікаційних кабелів у регіоні.

За словами Річардсона, «це становить загрозу всій інформаційній системі і має важливе значення для (світового) благополуччя і безпеки».  

Крім того, за інформацією видання, РФ істотне збільшує присутність у Тихому океані та біля східного узбережжя США. 

Нагадаємо, 26 жовтня США запідозрили Росію у намірі пошкодити підводні інтернет-кабелі. Крім того, Росія допомагає Ірану транспортувати озброєння до Сирії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.