НОВИНИ

Українські футбольні вболівальники протестують проти політики ФФУ (ФОТО)

Футбольні вболівальники 8 вересня пройшли вулицями Києва маршем, в знак протесту проти політики Федерації футболу України (ФФУ)

Футбольні вболівальники 8 вересня пройшли вулицями Києва маршем, в знак протесту проти політики Федерації футболу України (ФФУ).

Вболівальники почали збиратися біля столичного стадіону «Динамо» імені Лобановського після 13:00. До початку акції протесту, який було призначено на 14:00, площа перед стадіоном була повністю заповнена вболівальниками українських футбольних клубів, представниками деяких патріотичних сил і людьми, яким просто небайдужа доля українського футболу, що з’їхались до Києва з різних регіонів країни.

Далі розмахуючи прапорами ВО «Свобода», яка виступала організатором акції протесту,  та тримаючи в руках різні транспаранти, активісти вирушили до Дому Футболу, де розташований офіс ФФУ. « Суркісу ганьба!», «Наша країна – наш футбол!», «Ні об’єднанню чемпіонатів!», «Футбол – народна гра, а не іграшка в руках олігархів!», «ФФУ – московські шавки!»- саме такі гасла лунали з уст вболівальників на протязі всієї дороги.

Таким чином українські любителі футболу виказували своє невдоволення останніми діями керівництва ФФУ.

На підході до Майдану Незалежності, представники партії «Братство», які також приєдналися до протестувальників, запалили кілька димових шашок.

Цим самим вони демонстрували протест проти заборони використання піротехнічних засобів на стадіонах під час футбольних матчів. Цікаво, що численні представники правоохоронних органів, що забезпечували порядок під час маршу, жодним чином на не реагували на дим.

«Ось так би на стадіоні»- зітхнув один із учасників маршу.

Кореспондент Тижня поспілкувався з вболівальниками, які приїхали на марш з Дніпропетровська. Правда, вони, можливо з міркувань власної безпеки, відмовилися назвати свої імена та прізвища.

«Нас дістало, що до нашої улюбленої команди дніпропетровського «Дніпра» арбітри майже в кожному поєдинку відносяться упереджено. Все це пов’язано з тим, що президент ФФУ Григорій Суркіс має безпосереднє відношення до київського «Динамо», хоча і він заперечує цей факт. Ми не маємо жодних претензій а ні до київського клубу, а ні до їх вболівальників. Ми просто хочемо одного – відставки Григорія Суркіса» - розповів один із вболівальників.

«Ми сьогодні виходимо на вулиці Києва для того, щоб сказати, в першу чергу, Федерації футболу, що вона має зробити рішучі кроки, аби, зняти всі питання стосовно об’єднання двох чемпіонатів» - заявив організатор акції представник ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко. За оцінками організаторів маршу, в ньому взяли участь близько 5 тисяч вболівальників, проте правоохоронці назвали скромнішу цифру: всього близько 3 тисяч осіб. 

Варто відзначити, що серед протестуючих був помічений лідер «Свободи» Олег Тягнибок, який, на диво, не робив жодних політичних заяв, а, схоже прийшов, щоб надати акції протесту більшої ваги.

Закінчився марш-протест, мітингом перед Домом Футболу. Вболівальники передали відкритий лист Григорію Суркісу, а також висунули низку вимог керівництву ФФУ.

Серед них: не допустити об’єднання чемпіонатів та кубків України та Росії, максимально обмежити кількість легіонерів в українських клубах, заборонити натуралізацію іноземних гравців( окрім гравців українського походження), припинити міліцейське свавілля на стадіонах, скоротити кількість міліції під час матчів і запровадити європейську практику стюардів, допустити безперешкодне використання патріотичної символіки на стадіонах, дозволити контрольоване використання піротехнічних засобів під час матчів.

До вболівальників вийшов віце-президент ФФУ Борис Воскресенський, який пообіцяв, що федерація обов’язково прислухається до вимог вболівальників. Але як вважають фахівці, що ці зміни в українському футболі, відбудуться не скоро і тут одним мітингом навряд чи обійдеться.

Роман Петрук

Фото автора

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги