НОВИНИ

ГПУ прокоментувала документи Наливайченка про "російський слід" у розстрілах Євромайдану

За версією відомства, вони не є прямими доказами причетності російських спецслужб.

Матеріали, які стосуються розслідування розстрілів активістів Майдану взимку 2014 року, не є прямими доказами причетності російських спецслужб до цих подій, і заяви екс-глави Служби безпеки України Валентина Наливайченка є лише його власною версією. Про це заявив начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

"Прямі докази причетності (російських спецслужб - Ред.) до розстрілів ми не отримали. Тобто, підтвердивши перелік документів, які надавалися слідству раніше, в тому числі з його (Наливайченка - Ред.) підписом, свідок Наливайченко підтвердив, що це саме ті документи, які дозволять йому висувати версію про те, що ці особи могли бути причетні ", - сказав він журналістам у четвер у Києві біля будівлі Головного слідчого управління Генпрокуратури.

Горбатюк зазначив, що за останній рік доказова база у розслідуванні вбивств на Майдані збільшилася, і є дані, які дозволяють говорити про певний вплив на ці події представників РФ.

"Але, знову-таки, детальна робота дозволить нам дати відповіді на те, наскільки цей вплив призводив безпосередньо до скоєння злочинів", - підкреслив він.

Представник Генпрокуратури нагадав, що за результатами розслідування була встановлена ​​причетність до вбивств протестувальників роти спеціального призначення "Беркут", але тепер необхідно оцінити, хто, з якими мотивами і за чиїми вказівками давав наказ на здійснення розстрілів. В рамках цього перевіряється, яким чином певні сили могли сприяти дачі відповідних вказівок вищого керівництва України, додав Горбатюк.

Як повідомлялося, Наливайченко в четвер заявив, що в матеріалах кримінальних справ Генпрокуратури по розстрілів активістів на Майдані є інформація про можливу причетність російських спецслужб і високопоставлених посадових осіб РФ до цих подій. Він також заявив, що "слідство цю версію буде вивчати і що матеріали є у справі", але зазначив, що не може повідомити деталей, оскільки це є таємницею слідства.

Екс-глава СБУ також повідомив, що підтвердив озвучену ним раніше інформацію про три приїзди генералів Збройних сил РФ в Україну в грудні 2013 року, в січні і лютому 2014 років. "Ці офіційні документи всі є в справі і в Генеральній прокуратурі", - розповів Наливайченко.

Нагадаємо, 16 жовтня оприлюднили інтерв'ю генпрокурора Віктора Шокіна, у якому той заявив про відсутність у Генпрокуратури доказів утручання Росії у розстріли на Майдані. Зокрема, він заявив, що Наливайченко не передавав у ГПУ відповідних документів.

Після цього екс-голова СБУ заявив, що передавав відповідні документи особисто президенту Петру Порошенку, а також надіслав їх до канцелярії ГПУ.

20 жовтня начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що ГПУ не має інформації про передачу екс-головою СБУ Валентином Наливайченком доказів причетності ФСБ до розстрілів у центрі Києва у лютому 2014 року. 

Нагадаємо, у 2014 році Наливайченко заявив, що є підстави вважати, що працівники ФСБ Росії брали участь у плануванні та здійсненні заходів щодо так званої антитерористичної операції у Києві під час масових акцій протесту у лютому 2014 року.

Також за словами Наливайченка, помічник президента РФ Владіміра Путіна Владіслав Сурков перебував у Києві під час розстрілу Майдану.

Також нагадаємо, за інфомацією Ради Європи, причетність снайперів чи російських сил до розстрілів на Майдані поки що не довели.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.