НОВИНИ

  ▪   Богдан Буткевич

Наливайченко на допиті передав у ГПУ всі матеріали про "російський слід" у розстрілах Євромайдану

Він пообіцяв показати документи, якщо йому дозволять слідчі.

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що передав в Генеральну прокуратуру остаточні документи про причетність російських спецслужб до розстрілів активістів Євромайдану в лютому 2014 року. Про це він сказав після допиту в ГПУ 29 жовтня, передає кореспондент Тиждень.ua.

За його словами, це вже повторна передача цих документів Служби безпеки у ГПУ. Додатково Наливайченко повідомив прокуратурі реквізити кожного документа.

Він сказав, що зможе показати ці документи і розповісти подробиці, якщо йому дозволять слідчі.

Як повідомлялося, 16 жовтня оприлюднили інтерв'ю генпрокурора Віктора Шокіна, у якому той заявив про відсутність у Генпрокуратури доказів утручання Росії у розстріли на Майдані. Зокрема, він заявив, що Наливайченко не передавав у ГПУ відповідних документів.

Після цього екс-голова СБУ заявив, що передавав відповідні документи особисто президенту Петру Порошенку, а також надіслав їх до канцелярії ГПУ.

20 жовтня начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що ГПУ не має інформації про передачу екс-головою СБУ Валентином Наливайченком доказів причетності ФСБ до розстрілів у центрі Києва у лютому 2014 року. 

Нагадаємо, у 2014 році Наливайченко заявив, що є підстави вважати, що працівники ФСБ Росії брали участь у плануванні та здійсненні заходів щодо так званої антитерористичної операції у Києві під час масових акцій протесту у лютому 2014 року.

Також за словами Наливайченка, помічник президента РФ Владіміра Путіна Владіслав Сурков перебував у Києві під час розстрілу Майдану.

Також нагадаємо, за інфомацією Ради Європи, причетність снайперів чи російських сил до розстрілів на Майдані поки що не довели.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.