НОВИНИ

На Харківщині фермер знищив бульдозером 8 км валу старовинної фортеці

Йому загрожує до трьох років в'язниці.

Фермеру, який знищив бульдозером 8 км валу фортеці Святої Параскеви Української лінії в Харківській області, загрожує до 3 років в'язниці. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Харківської області.

Згідно з повідомленням, про знищення пам'ятника архітектури обласного значення України правоохоронцям повідомив Мелихівський сільський голова.

"Частина українського валу проходить вздовж полів, орендованих одним із фермерів району. У жовтні поточного року бульдозеристи господарства повністю зрівняли з землею більше 1 км історичного валу і частково розгорнули ще майже 7 км лінії", - пояснив прокурор Нововодолазького району області.

За даним фактом розпочато провадження за ч. 2 ст. 298 (умисне незаконне знищення культурної спадщини) КК України. Прокуратура Нововодолазького району процесуально керує у кримінальному провадженні.

Максимальна санкція статті передбачає 3 роки позбавлення волі.

Читайте також: Прокуратура Криму порушила справу проти урядовців РФ за привласнення культурної спадщини України

Українська лінія - пам'ятник військово-інженерного мистецтва першої половини XVIII століття. Була збудована в 1731-1742 роках на південних околицях тодішнього держави, між річками Дніпро і Сіверський Донець, для оборони від ворожих набігів на Україну. Лінія простягнулася на 285 км і складалася з безперервного земляного валу з ровом. Фортеці були пов'язані одна з одною суцільним валом-реданом. Фортеця Св. Параскеви - сьома з 16-ти, які входили в Українську лінію. Вона земляна. Її вали досягали висоти понад 4 м, а сухий рів був шириною більше 2 м.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.