НОВИНИ

Freedom House заявила про погіршення стану інтернет-свободи в Україні

Також організація зазначила, що загальний рiвень свободи в iнтернетi по всьому свiту знижується п'ятий рiк поспiль.

Стан свободи в iнтернетi в Україні погіршується уже другий рік поспіль. Про це йдеться у звіті «Свобода в мережi – 2015», опублiкованому Freedom House.

Згідно зі звітом, Україна отримала рейтинг 37 зi 100, де 0 – найкраща ситуацiя зi свободою в мережi, 100 – найгiрша, та посіла 25 мiсце з 65.

Україну випередили Грузiя, Вiрменiя, Киргизстан; натомiсть ситуацiя у Казахстанi, Росiї, Бiлорусi, Узбекистанi є значно гiршою, нiж в Українi.

Перша трiйка рейтингу: Ісландiя, Естонiя, Канада. Остання трiйка: Іран, Сирiя, Китай.

Читайте також: Обмеження свободи в «рунеті»: від заборон Роскомнагляду до проекту «великого забуття»

Також організація Freedom House зазначила, що загальний рiвень свободи в iнтернетi по всьому свiту знижується п'ятий рiк поспiль. Все бiльше урядiв вдаються до цензури iнформацiї, що становить суспiльний iнтерес, а також розширюють нагляд та знищують iнструменти конфiденцiйностi в мережi.

«Уряди все частiше здiйснюють тиск на приватний сектор, прямо вимагаючи обмежити доступ або видалити небажаний контент, а не вдаючись до блокуванняi фiльтрацiї контенту, як це було ранiше», – каже Саня Келлi, директор проекту Свобода в мережi.

Читайте також: Україна посіла 81 місце за розвитком інформаційних технологій

Дослідження Freedom House показало, що понад 61% усіх інтернет-користувачів живуть в країнах, де критика на адресу уряду, військових або правлячої сім'ї зазнавала цензури в Інтернеті, а понад 58% живуть в країнах, де блогери і користувачі інформаційно-комунікаційних технологій були ув'язнені за поширення контенту на політичні, соціальні та релігійні теми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.