НОВИНИ

У МВС вважають, що голова ЦВК причетний до порушень на виборах

Обіцяють допитати всіх - незалежно від статусу та посади.

Голова ЦВК Михайло Охендовський причетний до порушень законодавства, через які не відбулися вибори, зокрема, в Маріуполі. Про це заявив радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко, звітуючи щодо перебігу місцевих виборів.

«Там відбувались великі порушення і головою ТВК, зокрема, в Маріуполі, і, на мій погляд, керівником Центрвиборчкому, який повинен був реагувати на це. Незалежно від статусу та посади, будуть всі допитані, і вже крапку поставить слідство», - повідомив Стойко.

МВС вже порушило кримінальні провадження по факту перешкоджання здійсненню виборчого права у Красноармійську і Сватовому.

Щодо Маріуполя, то провадження триває, справу занесено у єдиний реєстр досудових розслідувань, але статтю, за якою її мають класифікувати, ще не визначили.

Голова ЦВК Михайло Охендовський під час свого виступу в день голосування провину за зрив виборів у Маріуполі і Красноармійську покладав на членів виборчих комісій.

У МВС зазначили, що вперше, завдяки новій законодавчій нормі, у правоохоронців з'явилась можливість розслідувати скоєні під час виборів злочини не як дрібні, а як серйозні правопорушення.

Нагадаємо, у Маріуполі виявили браковані бюлетені без однієї з партій. Після цьго Маріупольська територіальна виборча комісія в будівлі друкарні «Приазовського робочого» (газета належить Ринату Ахметову) підписала акт про те, що вона не може прийняти бюлетені, надруковані у ній. Уранці 25 жовтня у Маріуполі жодна дільнична виборча комісія не розпочала роботу. У зв'язку з цим ЦВК поскаржилася в Генпрокуратуру через бездіяльність Маріупольського виборчкому. МВС почало розслідування.

Крім того, МВС відкрило кримінальне провадження через зрив виборів у Красноармійську та Сватовому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.