НОВИНИ

ОПОРА заперечила застосування технології "косинка" на виборах у Києві

Член ДВК, який заявив про порушення нібито визнав помилку.

Спостерігачі мережі ОПОРА заявили, що на ДВК №800520 (по вул. Героїв Сталінграду, 59Б у Києві) дійсно зафіксовано факт порушень під час голосування, але використання технології «косинка» не підтвердилося. Про це йдеться у повідомленні ОПОРА про хід виборів у столиці. 

За інформацією спостерігачів, члени ДВК «забули», що виборці окрім контрольного талону мають ставити ще й підпис у списку виборців (а в Києві їх два). 

«Так проголосувало близько 10-11 людей», – йдеться у тексті.

«Натомість інформація, яка була поширена в ЗМІ про технологію «косинки» (наявність у потенційних порушників спеціальних значків, відміток, браслетів і т.д.) на території цієї дільниці не підтвердилася», – зазначили у повідомленні. 

За словами спостерігача ОПОРА на дільниці, люди, які отримували виборчі бюлетені пред’являли паспорт, а член комісії, який їх видавав, перевіряв у них прописку.

«Люди, що приходили на дільницю були різного віку, статі та не мали особливих розпізнавальних знаків, що вирізняли їх серед інших виборців. Член комісії Загородній Володимир Іванович заявив, що він вперше працює членом ДВК і тому не знав всіх деталей виборчого законодавства», – повідомили в організації.

Як повідомлялося, 25 жовтня зранку Комітет виборців України з посиланням на члена вказаної ДВК повідомив про спробу організувати «косинку».

«Один із членів комісії видавав бюлетені підставним особам, які при цьому не розписувались в списку виборців. Такі особи мали при собі спеціальні позначки (так звані "косинки"), по яким цей член комісії міг їх розпізнати і видати бюлетені. За Законом член комісії має перевірити паспорт виборця, який засвідчує особу і місце її реєстрації. Виборець в свою чергу має поставити підпис у списку виборців», – йшлося у тексті КВУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.