НОВИНИ

Жодна організація не заявила про намір проводити екзит-поли на місцевих виборах 25 жовтня – Бекешкіна

Соціолог попередила, що в день виборів можуть виникнути "фірми-одноденки" зі своїми опитуваннями.

Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва на нинішніх місцевих виборах не буде проводити екзит-поли. Про це повідомила директор фонду Ірина Бекешкіна.

"Чому? Зрозуміло: щоб проводити екзит-поли навіть на місцевих виборах, необхідні кошти. У нас таких проектів не було", - пояснила Бекешкіна на прес-конференції.

При цьому вона не виключила, що які-небудь організації проводитимуть екзит-поли, проте констатувала, що жодна із соціологічних фірм не заявила про намір це робити. Бекешкіна нагадала, що зазвичай у таких випадках про намір проводити екзит-поли соціологічні фірми заявляють за тиждень або мінімум за 5 днів.

"Я боюся, що несподівано виникнуть якісь фірми в день виборів, і виявиться, що вони начебто проводили екзит-поли. І насправді, можливо, і проводили, але вони навіть не знають, що це вимагає певної кваліфікації ", - зазначила вона.

Бекешкіна порадила, що у випадку, якщо хто-небудь оголосить про те, що яка-небудь фірма проводила екзит-пол у день виборів, то журналісти повинні звернути увагу на те, що це за фірма, наскільки у неї є досвід проведення екзит -пол і чи є там професійні соціологи.

"Я думаю, тут теж буде багато всяких фірм "Роги і копита", - зазначила вона.

Соціолог навела як приклад Одесу, де три кандидати в мери проводили свої соціологічні опитування, і в кожному соцопитуванні кандидат, який його замовляв, набирав 70%.

Як відомо, відсьогодні й до кінця голосування заборонено оприлюднювати пов'язані з виборами опитування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.