НОВИНИ

Денис Казанський: Багато активних сепаратистів уже «амністовано» без жодного суду

Самих тільки висуванців у мери, які мріють про розвал і знищення Української держави, налічується щонайменше п’ять.

Дивлячись на списки кандидатів у депутати й мери, починаєш розуміти, що обурення українців із приводу запропонованої європейськими політиками амністії для бойовиків «ДНР» марне – багато активних сепаратистів уже «амністовано» й без жодного суду. Про це у своєму матеріалі для «Тижня» пише Денис Казанський.

«Принаймні кількість відвертих ворогів України та поплічників російських окупантів у всіляких списках відверто шокує. Впливові чиновники, які ще рік тому розмахували прапорами «ДНР» та проводили незаконний «референдум» у містах Донбасу, не тільки не зазнали кримінального покарання, а й не припиняють претендувати на високі посади», – зазначив він.

За словами Казанського, самих тільки висуванців у мери, які мріють про розвал і знищення Української держави, налічується щонайменше п’ять.

Так, одним із кандидатів на посаду міського голови Ізюма в Харківській області зареєстрований місцевий комуніст Анатолій Фомічевський, прихильник «ДНР», який виступав на боці сепаратистів навесні 2014 року. Він-таки очолив список кандидатів у депутати міськради від партії «Нова держава», під брендом якої на нинішніх виборах виступають представники КПУ Петра Симоненка.

У Дружківці, що на Донеччині, на вибори йде нинішній мер Валерій Гнатенко, який активно організовував незаконний «референдум» 11 травня 2014 року й підтримував угруповання російських терористів Іґоря Стрєлкова. Під час «русской вєсни» мер-регіонал виступав на мітингах сепаратистів під прапорами Росії та «ДНР». Відеозаписи його промов досі у відкритому доступі в мережі. Але така руйнівна діяльність не стала перешкодою для дальшої політичної кар’єри Гнатенка.

У Маріуполі в мери подався відвертий сепаратист, місцевий комуніст Віталій Дейнес, який 1 травня 2014 року очолив колону комуністів, що пройшла центром міста із прапорами Росії та «ДНР», скандуючи вимоги провести «референдум». 7 травня, коли сепаратисти захопили й утримували будівлю маріупольської міськради, Дейнес разом з іншим комуністом – Григорієм Печерішним керував загарбниками.

Також прибічник терористів претендує на посаду міського голови в тихому Добропіллі, де взагалі не було бойових дій. Там кандидатом у мери був зареєстрований відомий сепаратист Андрій Аксьонов, який відкрито підтримував «ДНР» і організовував незаконний «референдум» 11 травня 2014-го про відокремлення Донбасу від України.

Не краща картина, пише Казанський, і в Луганській області. Там одіозний прихильник російських окупантів претендує на посаду мера в місті Рубіжне. У виборах бере участь Сергій Хортів – депутат Луганської обласної ради, який 6 березня 2014-го на сесії голосував за введення в область російських військ. Він не просто виступав на мітингах. 22 травня він брав участь у блокуванні української військової техніки на в’їзді в місто, коли бойовики розстріляли кількох наших солдатів із Житомира з-за спин мирних жителів.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.