НОВИНИ

Бізнес-омбудсмен: Найбільше бізнесмени скаржаться на податкову та силовиків

За словами Альґірдаса Шемети, ще один блок питань пов’язаний із виконанням рішення судів.

Найбільша кількість скарг як у малому, так і в середньому і великому бізнесі надходить на дії Державної фіскальної служби, а також – на силові структури. Про це в інтерв’ю «Тижню» розповів бізнес-омбудсмен Альґірдас Шемета.

«Ми не спостерігаємо великої різниці між малим, середнім і великим бізнесом. Існує незначна специфіка, досить багато скарг надходить від малого бізнесу про регулювання малих архітектурних споруд, що не є актуальним для великого бізнесу. На початку роботи ми отримували скарги по введенню касових апаратів у малому бізнесі. Інші проблеми виникають як у малому, так і в середньому і великому бізнесі. Якщо класифікувати, то найбільша кількість скарг – на дії Державної фіскальної служби (близько 40%). Тут я підкреслив би повернення ПДВ, електронне декларування ПДВ, ситуації, коли податківці не знаходять підприємства на місці реєстрації. Багато скарг отримуємо з питань електронного адміністрування податків, скарги про порушення кримінальних справ проти бізнесу», - повідомив він.

На другому місці після податкової, за словами Шемети, надходять скарги на силові структури. Вони в основному стосуються порушення кримінальних проваджень про перевищення повноважень у ході досудового розгляду (при проведенні обшуків, вилученні документів, опитуванні свідків або обвинувачуваних).

«Складається таке враження, що кримінальне право взагалі занадто часто застосовується у сфері бізнесу. У мене великий досвід роботи в ЄС, але я ще не зустрічав, щоб кримінальне право так часто застосовувалося серед бізнесу», – зазначив бізнес-омбудсмен.

За його словами, ще один блок питань пов’язаний із виконанням рішення судів.

Крім того, Шемета додав, що було також декілька випадків у зоні АТО або в Криму.

«У Криму це пов’язане, в першу чергу, з поверненням майна бізнесу з окупованого Криму. Бізнес повинен був мало не у самого себе викупити те, що йому раніше належало, тобто платити митний внесок, ПДВ на майно, яке було в Криму», – розповів він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.