НОВИНИ

У ГПУ пояснили, звідки взялися чутки про відміну екс-ректору Мельнику домашнього арешту

Проти нього відкриті два провадження, по кожному визначений окремий запобіжний захід.

У Генеральній прокуратурі України пояснили, що колишній ректор Національного університету державної податкової служби України Петро Мельник продовжує перебувати під домашнім арештом у справі про хабарництво, а плутанина з нібито його звільненням з'явилася через рішення суду по запобіжний захід по іншому інкримінованому йому злочину. Про це розповів Генпрокуратури України Владислав Куценко у вівторок на брифінгу в Києві.

"Хочу спростувати цю інформацію (про те, що Мельник відпущений з-під домашнього арешту - Ред.) офіційно ... Як був у нього домашній арешт - так і залишається", - сказав прокурор.

Він пояснив, що органи прокуратури розслідують два кримінальних провадження стосовно Мельника. В одному кримінальному провадженні, процесуальне провадження в якому здійснює Генеральна прокуратура, Мельник проходить за ст. 368 КК України (хабар - Ред.).

"Під час розслідування цього кримінального провадження постановою судді Печерського суду 1 жовтня 2015 року було задоволено клопотання слідчих, і Мельнику було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком на 2 місяці, тобто до 1 грудня2015 року", - розповів представник Генпрокуратури.

Він додав, що ніякі інші рішення судів цю постанову не скасували і таким чином Мельник залишається заарештованим.

Куценко розповів, що друге кримінальне провадження розслідує прокуратура Київської області, в ньому Мельник проходить за ч. 5 ст. 191 (привласнення шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах - Ред.) , в цьому провадженні суд встановив запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. "Тобто паралельно з домашнім арештом", - додав він.

"Цей запобіжний захід (особисте зобов'язання - Ред.) справді 09 жовтня судом був скасований, але 16 жовтня знову той самий суд відновив запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання Мельнику", - зазначив Куценко.

Прокурор Генпрокуратури звернув увагу на те, що запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання полягає в тому, що людина бере на себе певне зобов'язання, зокрема, приходити на допити, виконувати всі процесуальні дії. "А домашній арешт як був, так і залишається. Тобто все нормально", - підсумував він.

Раніше у ЗМІ з посиланням на постанову суду від 9 жовтня повідомили про зняття з Мельника запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Згодом адвокат екс-ректора Мельника спростував інформацію про зняття арешту з його підзахисного.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.