НОВИНИ

Охендовський назвав три проблемні ТВК, де злісно порушують законодавство про місцеві вибори

Ідеться про міські комісії в Черкасах та Дергачах (Харківська область), а також про комісію в Затоці на Одещині.

Центральна виборча комісія занепокоєна станом організації виборів у Черкасах, на Харківщині та в Затоці. Про це на брифінгу заявив голова ЦВК Михайло Охендовський.

"У першу чергу, нас найбільше непокоїть ситуація в місті Черкаси, ситуація пов'язана з виборами депутатів Черкаської міської ради і міського голови", - сказав він.

Охендовський нагадав, що ЦВК достроково припинила повноваження повного складу Черкаської міської виборчої комісії за систематичні та грубі порушення законодавства про місцеві вибори.

Читайте також: У Черкасах уночі зняли з перегонів увесь список партії, яку очолює мер Одарич

За його словами, новий склад комісії 18 жовтня також не зміг виконати вимоги закону.

"Комісія зібралась у новому складі і, на жаль, вчора не знайшла в собі сили для того, щоб виконати вимоги закону, рішення суду, яке набрало законної сили, і виконати рішення ЦВК - вирішити питання щодо реєстрації 12 кандидатів у депутати Черкаської міської ради. Також ця комісія протизаконно скасувала своє рішення по реєстрації одного з кандидатів на посаду міського голови".

Читайте також: У Черкасах нову виборчу комісію очолив діяч, який намагався з’їсти протокол

За словами Охендовського, до ЦВК надійшли 3 протизаконних постанови Черкаської виборчої комісії, і він прогнозує, що сьогодні ЦВК їх розгляне і, за наявності підстав, - скасує.

"Виникла ще одна гаряча точка. За нашою інформацією, Дергачівська міська виборча комісія відмовляється виконувати рішення суду, яким її зобов'язано зареєструвати одного з кандидатів на посаду Дергачівського міського голови Харківської області", - додав він.

При цьому Дергачівська виборча комісія ігнорує будь-який контакт з ЦВК.

"У ЦВК є достатньо важелів впливу, якщо підтвердиться факт невиконання рішення суду або навіть друкування бюлетеню без вказаного кандидату - ЦВК, я переконаний, прийме ті рішення, які приймала і до цього, і забезпечить виконання законодавства про місцеві вибори, відновивши законність в цьому контексті", - додав Охендовський.

Крім того, він розповів про аномальний ріст виборців за однією адресою у смт Затока Одеської області, а саме 100-200 студентів одного з навчальних закладів Одеси. За словами Охендовського, реєстрацією займалися органи міграційної служби, та коли ЦВК про це дізналася, комісія звернулася до правоохоронних органів.

"У цьому селищі всього 14 виборчих округів, відповідно і кількість депутатів - 14. Всі вони обираються за мажоритарною системою. Кількість виборців в Затоці - 1781особа. В окрузі №13 було скасовано незаконну реєстрацію 254 осіб. В результаті цього кількість виборців в цьому виборчому окрузі наразі дорівнює нулю", - додав він.

Охендовський поставив під сумнів можливість та доцільність проведення виборів у згаданому окрузі.

Наразі ЦВК аналізує це питання і планує напрацювати рекомендації для селищної міської комісії в Затоці.

При цьому голова ЦВК на даний момент не бачить підстав для невчасного друку виборчих бюлетенів у Маріуполі.

Читайте також: У Маріуполі активісти заблокували виборчу комісію

"Є підстави вважати, що сьогодні до кінця дня друк бюлетенів буде завершено і потім Маріупольска міська виборча комісія передасть бюлетені до районних виборчих комісій у Маріуполі", - сказав він.

Крім того, за словами Охендовського, у ЦВК немає інформації, що друк бюлетенів відбувається з порушеннями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.