НОВИНИ

Західні аналітики: Головне випробування очікує на Порошенка в українському парлементі

Український президент сьогодні змушений балансувати між дедалі розчарованішим електоратом і західними урядами, які вимагають прогресу на сході країні.

На тлі хиткого перемир’я одним з основних випробувань для президента України Петра Порошенка стане врегулювання стосунків з партіями націоналістського спрямування у власному уряді, а не перемовини з Москвою. Про це пишуть західні аналітики Джон Хадсон і Рейд Стендіш на сайті ForeignPolicy.

Разом з тим, віце-президент Фонду Карнегі за Міжнародний мир Ендрю Вейс заявив про те, що «було б набагато легше, якби росіяни робили значні успіхи (в Україні – Ред.), проте найбільший рушій нестабільності наразі – це розвал політичної коаліції, яка досі підтримувала Петра Порошенка». За його словами, це найбільш складний внутрішньополітичний виклик для Порошенка за увесь період його президентства».

Директор Інституту Кеннана у Міжнародному науковому центрі імені Вудро Вільсона Метью Рожанскі також наголосив, що Петро Порошенко зіткнувся з серйозними труднощами у своєму ж парламенті.

Крім того, повідомляється, що президент України наразі змушений балансувати між усе більш розчарованим електоратом та західними урядами, які вимагають прогресу на Сході України.

Разом з тим, підтримка президента зменшується, оскільки українці побоюються, що Росія може «залишитися та тримати руку на пульсі в Україні».

За словами експертів, українці схильні не вірити в успіх реформ з децентралізації влади.

Старший науковий співробітник дослідницького університету Брукунг, США , Стівен Піфер переконаний, що президентські реформи необхідні, вони «можливі, і вони вимагають кропіткої роботи та жорсткої політичної боротьби».

Разом з тим, Джон Гербст, колишній посол США в Україні заявив про те, що Україні не обов’язково вдаватися до серйозних конституційних реформ, поки Москва не досягне імплементації Мінських угод».

Як повідомлялося раніше, у вересні Порошенко заявив, що близько 75% українців підтримують децентралізацію влади.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.