НОВИНИ

Соціологи провели передвиборче опитування серед мешканців Донбасу

У виборах готові брати участь лише половина мешканців Донецької та Луганської областей.

51% мешканців Донеччини та 48% Луганщини точно братимуть або "скоріше за все" братимуть участь у місцевих виборах 25 жовтня. Такі результати представили фахівці фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва за результатами опитування, проведеного Ukrainian Sociology Servise серед мешканців двох областей.

13% мешканців Донеччини підуть на вибори обов'язково, 38,5% - "швидше за все". У Луганській області взяти участь у місцевих виборах готові менше половини опитаних, всього 48%. 18% точно підуть, а 30% з опитаних жителів Луганської області відповіли, що "швидше за все".

Водночас, за результатами опитування тільки 7% жителів Донбасу добре знають новий закон про місцеві вибори. 45% (у Донецькій) і 57% (у Луганській) відповіли, що щось чули про новий закон, а 48,5% (у Донецькій) і 25,5% (у Луганській) жителів нічого не знають про нове законодавство про місцеві вибори.

У звіті про опитування йдеться, що "основний мотив відмови від участі у виборах - люди не бачать кандидатів і партій, за яких вони могли б проголосувати". 46% опитаних в Донецькій області та 23% опитаних в Луганській області вважають, що вибори не змінять їхнє життя.

Судячи з результатів опитування, виборча кампанія в Донецькій області проходить більш змістовно, ніж у Луганській області. У Донецькій області 30% жителів задоволені тим, як кандидати і партії ведуть інформаційну кампанію. 30% опитаних відповіли, що у них проводилися дебати між кандидатами. 19% опитаних жителів Донецької області повністю задоволені діяльністю місцевих ЗМІ, але 24% скаржаться на відсутність потрібної інформації в ЗМІ. У Луганській області тільки 9% жителів задоволені інформаційною діяльністю кандидатів. Всього 10% відповіли, що у них проводилися зустрічі з кандидатами. 2% опитаних жителів Луганської області повністю задоволені діяльністю місцевих ЗМІ. Те, що в місцевих ЗМІ відсутня необхідна інформація погодилися 47%.

Лише 31% опитаних жителів Донецької області знають депутата від свого округу, який потрапив до Верховної Ради на парламентських виборах, у Луганській - 57%. Тільки близько третини опитаних у Донецькій (33%) і Луганській (36,5%) областях знають, хто є депутатом від їх округу в міському чи сільській раді.

Опитування провели з 3 по 12 жовтня. Загалом опитано 1000 респондентів - по 500 в кожній області. Статистична похибка склала 3,5%.

Читайте також: Соціологи оприлюднили рейтинги політсил.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.