НОВИНИ

Бойовик розповів, як на Донбасі терористи беруть у полон і морять голодом своїх же

За словами бойовика, частина затриманих "говорять відкрито: ноги моєї більше тут не буде, йшла б лісом ваша ДНР - валю в Росію".

На Донбасі під час роззброєння підрозділів бойовиків так званої "ДНР" у липні 2015 року багато з них потрапили в полон до своїх же. Про це повідомив командир козачого підрозділу, який на момент інтерв'ю нещодавно вийшов «з підвалу».

"Ми військовополонені. Те, що нас взяли в полон свої, - нічого не змінює. Типові полонені, як "укропи". Тільки є різниця - "укропів" тримають "по Женеві"(згідно з Женевськими конвенціями) нормально годують, дають їм дзвонити додому, виводять на прогулянки. До нас ставлення інше", - повідомив він.

"Хтось нагорі вирішив, що треба забрати бази, а їх роззброїти. Нікого не цікавить індивідуальна вина. Підпорядковувався Баті - шуруй на підвал (Батя - глава козаків у Донецьку Юрій Сафоненко, після роззброєння загонів козаків виїхав до Росії. - ред.).

За словами бойовика, роззброювали його підрозділ "Внутрішні війська" МВС ДНР".

"Оточили базу, направили кулемети, знесли ворота ... Зрозумійте, жоден нормальний ополченець, якщо він при своєму розумі, не стане просто так стріляти у своїх. Нас роззброювали свої", - сказав він.

"Ми опинилися в підвалі, сотня тапчанів, нас триста осіб. Перші дві доби нас не годували. Взагалі. Спати доводилося в три зміни. Один спить, інші двоє тупо стоять поруч і дивляться в стінку - ні лягти, ні сісти нікуди, немає місця. Від задухи люди почали непритомніти. Перший час не дали навіть води ", - розповів він.

"Тільки коли бійці почали ламати решітки, принесли дві пластикові бочки. Одну тут же випили, і зробили пісуаром. З іншої пили - на всіх дали одну кружку, стояла черга. Вода з-під крана. У результаті - два інфаркти, один інсульт. Після цього нас перевели в гараж ", - додав Микола.

"Любові до влади це не додає. Якщо хотіли отримати кілька тисяч осіб, які владу ненавидять, то у них вийшло", - заявив він.

За словами бойовика, частина затриманих "говорять відкрито: ноги моєї більше тут не буде, йшла б лісом ваша ДНР - валю в Росію".

"Нас всіх зрадили, ми йшли воювати за Новоросію, за народну республіку. Новоросії немає, народна республіка наша пакує народ по підвалах", - сказав на прощання Микола.

Нагадаємо, останнім часом багато бойовиків почали дезертувати та здаватися українським спецслужбам. Так у вересні здався «ДНРівець», який проходив «службу» у різних підрозділах бойовиків, у тому числі у т.зв. комендантській роті «МГБ ДНР».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.