НОВИНИ

ЄС та Туреччина обговорять спільний план дій щодо мігрантів

В проекті угоди йдеться про збудування шести центрів з прийому біженців за сприяння ЄС.

Туреччина та ЄС обговорять питання вирішення мігрантської кризи на саміті ЄС у четвер, 15 жовтня. Про це повідомляється у ВВС.

Зазначається, що ЄС «приділяє особливу увагу співпраці з Туреччиною».

Так, ЄС пропонує Анкарі спільний план дій, який передбачає підвищення фінансової підтримки з боку Союзу, дозвіл контролювати узбережжя Туреччини, боротьбу з контрабандистами та полегшення умов повернення біженців на батьківщину.

Крім того, співпраця Брюсселю та Анкари передбачає впровадження нових заходів з надання притулку мігрантам та відкриття шести центрів з прийому біженців, збудованих за фінансової допомоги ЄС.

Разом з тим, стало відомо, що Туреччина має намір у ході переговорів отримати дозвіл на введення безвізового режиму для турецьких громадян у країнах шенгенської зони.

За словами голови Європейської Ради, Дональда Туска, головна мета саміту - «зупинити наплив біженців до Європи. Угода з Туреччиною має сенс тільки якщо в результаті вдасться ефективно скоротити кількість біженців».

Повідомляється, що цього року до країн Європи морським шляхом дісталися близько 600 000 мігрантів, в основному шлях пролягав через Туреччину.

Як зазначається, у Туреччині наразі перебувають майже 2 млн мігрантів, в основному з Сирії. 

Нагадаємо, у жовтні Рада ЄС узгодила перехід до силової фази військової операції у Середземному морі, спрямованої на боротьбу з контрабандистами та перевізниками нелегальних мігрантів.