НОВИНИ

Київський еколого-культурний центр закликає Януковича ввести посаду уповноваженого з прав тварин

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко закликає Президента Віктора Януковича ввести в Україні посаду уповноваженого з прав тварин

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко закликає Президента Віктора Януковича ввести в Україні посаду уповноваженого з прав тварин.

Про це сказано в повідомленні прес-служби Київського еколого-культурного центру.

Введення посади уповноваженого з прав тварин варто зробити за аналогією з уповноваженим з прав людини, сказано в повідомленні.

Борейко аргументує свою пропозицію тим, що в Україні масово порушуються права тварин.

Як приклад порушення прав тварин Борейко наводить систематичне й незаконне знищення безпритульних собак у містах, спортивне полювання, жорстокі експерименти на тварин у наукових лабораторіях, існування комерційних дельфінаріїв, де дельфіни утримуються в жахливих умовах.

Як зазначається в повідомленні, на думку Борейка, ні Міністерство охорони навколишнього природного середовища, ні інші державні структури не займаються захистом прав тварин.

Борейко також вважає, що демократична держава має бути стурбована не тільки захистом прав людей, але й захистом прав тварин.

До таких прав він відносить право тварин на життя, свободу, захист від страждання з вини людини, на генетичну розмаїтість, на відсутність відповідальності перед людиною, на опіку (для свійських тварин і тварин, вирощуваних у сільському господарстві).

Як повідомлялось, Мінприроди вирішило перевірити 21-31 серпня перевірку умов утримання й поводження із тваринами при їх використанні для видовищних заходів, а також нагадало, що використання тварин у видовищних заходах, у спорті, при організації дозвілля з метою прибутку допускається тільки за наявності дозволу на таку діяльність, видаваного центральним органом виконавчої влади з ветеринарної медицини.

За жорстоке поводження із тваринами передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 299 Кримінального кодексу (штраф 850-3 400 гривень або обмеження волі до 2 років).

Янукович обіцяє сприяти гуманному ставленню до тварин.

Теги