НОВИНИ

Порошенко нагородив легендарних командирів, які відзначилися у боях на Донбасі

Високими державними нагородами було нагороджено 15 командирів ЗСУ.

Президент України Петро Порошенко нагородив військових, які відзначилися під час бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції. Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Церемонія нагородження відбулася під час зустрічі президента з командирами Збройних Сил України середньої військової ланки управління (бригад, полків, батальйонів) в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.

Високими державними нагородами було нагороджено 15 командирів ЗСУ, серед яких командир 56-ї окремої мотопіхотної бригади оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗСУ полковник Андрій Мельник, командир 91-го окремого полку оперативного забезпечення оперативного командування «Схід» полковник Олександр Яковець, командир 81-ї окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ ЗСУ полковник Євген Мойсюк, командир 95-ї окремої аеромобільної бригади полковник Олег Гуть.

Дивіться також: Порошенко опублікував патріотичне відео до Дня захисника України

«Під час війні за незалежність сформувався потужний корпус командирів середньої ланки Збройних Сил, якому сьогодні довіряє український солдат, якому вірить українське суспільство, в якому впевнене керівництво держави і якого боїться ворог», – наголосив президент, вітаючи нагороджених.

У своєму виступі командир 56-ї окремої механізованої бригади полковник Андрій Мельник зазначив: «За ці довгі 18 місяців ми усі зрозуміли, що ніщо так важко не дається, як свобода».

Командир 91-го окремого полку оперативного забезпечення Олександр Яковець додав, що «за цей час Збройні Сили України зробили не крок, а прорив у формуванні Українського війська майбутнього». Дякуючи за нагороду, командир подякував усім своїм бойовим побратимам за «нелегку кропітку ратну працю, яка б без них була неможлива».

Для довідки

Полковник Олександр Яковець – командир 91 окремого полку оперативного забезпечення оперативного командування «Схід» Сухопутних військ Збройних Сил України. Виконував чисельні бойові завдання щодо влаштування мінно-вибухових загороджень першого рубежу оборони, завдання з розмінування місцевості та фортифікаційного обладнання другого рубежу оборони в Донецькій області. Особисто керував створенням керованих вузлів загороджень, виконання завдань проводилось під постійних обстрілом противника. За час виконання завдань втрат серед особового складу інженерного підрозділу не було.

Полковник Андрій Мельник – командир 56-ї окремої мотопіхотної бригади оперативного командування «Південь» Сухопутних військ Збройних Сил України. У 2004-2005 роках брав участь у складі 7 окремої механізованої бригади на посаді начальника штабу–першого заступника командира бригади миротворчого контингенту місії ООН . З квітня 2014 року по квітень 2015 року – начальник штабу патрульної служби міліції особливого призначення «Шторм» ГУ МВС в секторі «А». З травня 2015 року, у якості командира 56 окремої мотопіхотної бригади в секторі «М», організовує стійку оборону по лінії розмежування із противником у взаємодії із підрозділами Національної гвардії та ДПС України.

Полковник Олег Гуть – командир 95-ї окремої аеромобільної бригади. З липня 2003 року по лютий 2004 року проходив службу на посаді командира роти 5-ї окремої механізованої бригади в республіці Ірак на ірано-іракському кордоні. Підрозділ, який він очолював, затримав близько 5 тисяч осіб, які нелегально перетинали кордон зі сторони Ірану. У травні 2014 року під час виконання бойового завдання на мосту через річку Сухий Торець на південній околиці м. Слов’янська Донецької області під час блокування колони та ведення перемов сепаратисти вимагали здати зброю та розвернути техніку в іншому напрямку, після чого розпочали обстріл колони. Завдяки вмілому керівництву офіцера було розблоковано колону бойової техніки та продовжено рух. В період з 23 по 29 травня штурмова група під керівництвом Олега Григоровича виконувала бойове завдання з метою недопущення захоплення аеропорту у місті Донецьк. Завдяки професійним якостям та героїзму полковника Гутя підрозділами бригади вдалось в найкоротший строк та без втрат особового складу захопити та в подальшому утримувати гору Карачун поблизу міста Слов’янськ.

Полковник Євген Мойсюк – командир 81-ї окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ Збройних Сил України. У 2004-2005 роках проходив службу у складі Українського миротворчого контингенту багатонаціональних сил у республіці Ірак, з жовтня 2008 року по квітень 2009 року – у складі українського миротворчого контингенту у Косово. З грудня 2014 року безпосередньо керував обороною Донецького аеропорту, а після повного знищення противником приміщень ДАПу – виведенням особового складу.