НОВИНИ

Водії скаржаться на активістів, які блокують межу з Кримом – ОБСЄ

Активісти начебто проводять неправомірні обшуки автомобілів.

ОБСЄ повідомила про скарги водіїв на межі з тимчасово окупованим Кримом на обшуки, які влаштовують активісти продуктової блокади півострова. Про це йдеться в доповіді СММ ОБСЄ.

У повідомленні йдеться, що в пунктах пропуску Каланчак і Чаплинка місцеві правоохоронці і прикордонники повідомили членам місії в середу, 7 жовтня, що такі скарги офіційно і неофіційно висловлювали багато з водіїв, машини яких обшуковували активісти.

Активісти ж заявляли членам місії, що водії переважно самі погоджуються на такі обшуки.

Як повідомив спостерігачам начальник прикордонного наряду в Каланчаці, того дня відмовилися дозволити активістам обшукати їхні машини чотири водії, що збиралися перетнути адміністративну межу з Кримом. В одному з цих випадків, додав командир прикордонників, активісти розбили заднє скло автомашини. Цей інцидент підтвердив членам місії представник «Правого сектору», але він стверджував, що так сталося через те, що водій авта наїхав на ногу одного з активістів.

Попередніми днями про часті скарги на порушення прав людини з боку добровольців, що беруть участь у «продовольчій блокаді» Криму і про те, що результати моніторингу підтвердили наявність численних порушень, заявляли і у Кримській польовій місії з прав людини. Ішлося, зокрема, про примусові обшуки автомашин активістами, що не є представниками правоохоронних органів.

Українські правоохоронці і представники влади наголошували, що члени «Правого сектору», які підтримують акцію громадянської блокади Криму, не мають ніяких особливих повноважень, крім загальних громадянських прав, і рішення щодо згоди на обшук належить самим водіям.

«Правий сектор» заперечив звинувачення в порушеннях і заявив, зокрема, що «98% водіїв самі добровільно показують, що вони везуть». Таку ж позицію підтвердили й ініціатори блокади – кримські татари. Один із них, Ленур Іслямов, заявив, що учасники акції не оглядають машини без згоди водіїв і, якщо ті відмовляються, викликають співробітників ДПС.

Як повідомлялося, кримські татари і активісти 20 вересня розпочали акцію з "продовольчої блокади" Криму, яка полягає в недопущенні вантажного транспорту на півострів.

Активісти оприлюднили свої вимоги до окупантів.

Також наслідком продовольчої блокади Криму стало підвищення цін на деякі продукти харчування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.