НОВИНИ

Президент підписав закон, який визначає дату початку окупації Криму Росією

Рада визначила цим днем 20 лютого 2014 року.

Президент України Петро Порошенко підписав закон України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення дати початку тимчасової окупації" від 15 вересня 2015 №685-VIII.

Як повідомляється на офіційному сайті глави держави, законом встановлюється, що датою початку тимчасової окупації території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя є 20 лютого 2014.

Законом вносяться зміни до Законів України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» з метою уточнення дати початку тимчасової окупації, усунення колізій та розбіжностей з цього приводу та узгодження із нормами міжнародного права з метою захисту прав держави, громадян і юридичних осіб.

Також вносяться зміни, які передбачають незастосування фінансових та штрафних санкцій за порушення вимог порядку подання, обчислення, правильності заповнення податкових декларацій (податкової звітності) та повноти сплати сум податків і зборів з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому розпочалася тимчасова окупація на платників податків, які станом на початок тимчасової окупації мали місцезнаходження на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Як повідомлялося, 15 вересня Верховна Рада України встановила датою початку тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. 

Як відомо, кримські татари і активісти 20 вересня о 12:00 розпочали акцію з "продовольчої блокади" Криму, яка полягає в недопущенні вантажного транспорту на півострів.

Активісти оприлюднили свої вимоги до окупантів.

Також наслідком продовольчої блокади Криму стало підвищення цін на деякі продукти харчування.

Нагадаємо, 22 вересня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що у жовтні може розпочатися енергетична блокада Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.