НОВИНИ

Росія надала Туреччині пояснення щодо порушення повітряного простору

Російська сторона визнала факт порушення.

Посольство Росії в Туреччині підтвердило факт порушення російським військовим літаком турецького повітряного простору. Про це повідомив прес-секретар посольства Росії в Туреччині Ігор Мітяков.

"Дійсно, такий інцидент мав місце. У суботу була бесіда (посла Росії в Туреччині Андрія Карлова, - Ред.) з першим заступником міністра закордонних справ Туреччини, нам сказали про цей інцидент, вручили відповідну ноту", - сказав він

"Наскільки я знаю, з цього приводу було надано роз'яснення військового аташату турецького посольства в Москві", - наголосив Мітяков.

Раніше в понеділок прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив журналістам, що російська влада буде перевіряти інформацію про порушення повітряного простору Туреччини. Одночасно, відповідаючи на питання про те, чи зможе цей інцидент негативно вплинути на російсько-турецькі відносини, прес-секретар російського лідера сказав: "Двосторонні відносини з Туреччиною дуже комплексні, мають досить міцну основу з погляду взаємовигідних відносин".

Як стало відомо в понеділок, МЗС Туреччини викликало посла Росії в Анкарі, щоб висловити йому протест у зв'язку з порушенням турецького кордону російським військовим літаком.

За твердженням МЗС Туреччини, російський військовий літак порушив повітряний простір країни в суботу в районі сирійсько-турецького кордону. На перехоплення літака були спрямовані два винищувачі F-16 ВПС Туреччини.

Як наголошується в заяві, глава МЗС Туреччини "висловив рішучий протест" послу РФ в Анкарі, "зажадавши, щоб подібні порушення більше не повторювалися".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.