НОВИНИ

У Мінську сотні білорусів вийшли на мітинг проти будівництва військової бази РФ

За повідомленнями різних ЗМІ, в акції взяли участь від 150 до 600 білорусів.

У Мінську на площі Свободи 4 жовтня відбулася акція протесту у зв'язку з планом побудувати на території Білорусі нову віськову авіабазу Росії. 

На акції оголосили про створення Руху «За незалежність і державність Білорусі» на чолі з екс-кандидатом у президенти країни Уладзіміром Някляевим. Активісти тримали у руках антивоєнні плакати та кульки кольорів українського прапора. Люди скандували: «Ні чужим військовим базам» і «Живе Білорусь».

На площу прийшли міліціонери і складали протокол на організаторів акції. Присутні кричати їм «Ганьба». Також на мітингу були присутні спостерігачі місії ОБСЄ в Білорусі.

Минулого тижня ряд опозиційних політиків та активістів підписали спільну заяву «За Білорусь без чужих військових баз», в якій заявили, що розміщення іноземної військової бази призведе до втрати незалежності країни.

 

«Договір про розміщення на території Білорусі російської військової бази може бути підписаний у найближчий час. Це невірний крок, який може призвести до втрати незалежності Білорусі. Це зрада нашим національним інтересам, зрада народу і країні», - йдеться в заяві.

Вони вважають, що розміщення на території Білорусі іноземної військової бази суперечить 18 статті Конституції Білорусі, згідно з якою Білорусь прагне до нейтралітету.

Як повідомлялося, президент Білорусі Аляксандр Лукашенка зібрався будувати стіну на кордоні з Україною.

Нагадаємо, 11 жовтня у Білорусі пройдуть вибори президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.