НОВИНИ

Київський суд дозволив арешт двох екс-заступників голови Нафтогазу

Йдеться про братів Олександра та Сергія Кацуб.

Печерський райсуд Києва видав санкцію на арешт двох синів нинішнього нардепа від групи "Відродження" Володимира Кацуби – Сергія та Олександра, які у різний час займали посаду заступника голови правління НАК "Нафтогаз України". Про це повідомили з посиланням на рішення суду.

Згідно з повідомленням, братів обвинуватили у злочинній змові з метою розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах. За інформацією слідства, Олександр Кацуба зловживав службовим становищем в період його роботи на посаді заступника голови правління Нафтогазу з 2012 по 2014 роки. Зокрема, Кацуба підписав акти виконаних робіт на загальну суму майже в 285 млн грн за нібито проведені дослідження нафтогазових родовищ на шельфі Чорного моря. Кошти перерахували ТОВ «Універсальне комерційне товариство», яке за підсумками перевірки виявилося фіктивною компанією, оформленою на підставну особу.

Слідство вважає, що ніяких робіт ТОВ не провело, не маючи для цього ані спеціальної техніки, ані фахівців. Отримані у держпідприємства кошти виводили в конвертаційні центри і переводили у готівку. Правоохоронці впевнені, що організатором злочинної схеми виступив Сергій Кацуба, який у свою чергу займав пост заступника глави Нафтогазу до 2012 року. Реалізацією схеми займався його брат та наступник на посаді Олександр.

Окрім того, ГСУ МВС також висунуло братам звинувачення у спробі розкрадання у НАК "Нафтогаз України" 3,4 млрд кубометрів газу. Нафтогаз уклаво договір з ТОВ "Газукраїна-трейдінг" на постачання природного газу, який повинен відпускатися тільки за передоплатою. Однак влітку 2013 року Кацуба підписав з фірмою додатковий контракт на постачання вказаної кількості газу ціною майже в 12 млрд грн без попередньої оплати.

Кримінальне провадження, в рамках якого ухвалене рішення затримати Сергія та Олександра Кацуб, відкрито навесні 2014 року.

Як повідомлялося, у ЗМІ сім'ю Кацуба також пов'язують з купівлею в 2011-2012 роках для "Чорноморнафтогазу" за завищеною ціною бурових установок, що отримали назву "вишок Бойка".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.