НОВИНИ

Порошенко дав завдання уряду щодо відзначення 25-ї річниці Студентської революції на граніті

В Україні пройдуть інформаційні та просвітницькі заходи, а також наукова конференція.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про відзначення у жовтні цього року 25-ї річниці проведення у місті Києві Студентської революції на граніті. Відповідний документ був підписаний вчора, інформує прес-служба глави держави.

Читайте також: Романтики на граніті

У зв’язку з річницею «масової студентської акції громадянської непокори, спрямованої на захист національних інтересів Українського народу, вшанування патріотизму і мужності молоді у відстоюванні своєї громадянської позиції, ураховуючи важливе значення цих подій для здобуття Україною незалежності», президент постановив Кабміну забезпечити проведення:

Українським інститутом національної пам'яті інформаційного заходу "Майдан: від незалежності до свободи", присвяченого 25-й річниці Студентської революції на граніті; наукової конференції, присвяченої подіям Студентської революції на граніті, та публікації за її підсумками протягом 2015-2016 років відповідних матеріалів; за участю громадськості у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури круглих столів, лекцій, бесід та інших просвітницьких заходів, присвячених Студентській революції на граніті, розроблення та поширення у навчальних закладах і закладах культури інформаційно- просвітницьких матеріалів, присвячених цій події.

Крім цього, обласним, Київській міській державним адміністраціям Порошенко доручив забезпечити проведення на відповідних територіях заходів з відзначення 25-ї річниці Студентської революції на граніті.

МЗС зобов’язали забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів, присвячених Студентській революції на граніті, висвітленню її значення у здобутті Україною незалежності, залучивши до цієї роботи представників української громадськості за кордоном.

Мінінформполітики разом з Українським інститутом національної пам'яті, згідно з документом, має забезпечити розроблення та впровадження для державних засобів масової інформації тематичних інформаційних програм.

Водночас Державному комітету телебачення і радіомовлення України президент доручив організувати цикли тематичних радіо- та телепередач, виступи у засобах масової інформації вчених, політичних та громадських діячів, а також висвітлення в ЗМІ заходів з відзначення 25-ї річниці цієї події.

Як відомо, Революція на граніті (або Студентська революція на граніті) — кампанія широкомасштабних акцій ненасильницької громадянської непокори, заздалегідь організована українською радянською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року в Україні. Стрижнем протестних подій було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві (нинішньому Майдані Незалежності). Протести завершилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР, яка гарантувала виконання вимог учасників протесту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.